Čo by muž nikdy nemal povedať svojej partnerke?

Vzťah
shutterstock

Úprimnosť vo vzťahu je dôležitá. No ešte dôležitejšie je naučiť sa formulovať svoje myšlienky tak, aby sme svojmu partnerovi neublížili. Na čo by si mali teda dávať pozor muži a nikdy to svojej polovičke nepovedať?

1. Prečo ti to toľko trvá?

Ženy sa rady obliekajú a snažia sa vyzerať dobre. Preto potrebujú pri úprave svojho zovňajšku dostatok času a priestoru. Pokiaľ muž neustále dobiedza s otázkou či už skončila, len situáciu zbytočne zhoršuje. Každý chlap predsa túži mať po svojom boku krásnu partnerku, s ktorou sa môže pýšiť. Preto by jej mal dať dostatok času a náležite ju aj oceniť.

2. Zase máš svoje dni?

Túto otázku by si mal každý muž vymazať zo svojho slovníka, pretože tým u ženy len vyvolajú väčší pocit hnevu. Počas menštruácie žena prechádza mnohými hormonálnymi zmenami, nehovoriac o tom, že väčšina z nás si toto obdobie ešte pretrpí v bolestiach. V práci sa však v tomto ohľady na ženu nerobia, a preto by mal byť práve partner tým starostlivým a ochotným, ktorý žene v tomto období viac pomáha a toleruje jej prípadné zmeny nálad.

3. Si presne ako tvoja matka!

Pokiaľ počas hádky muž vyletí na ženu s touto frázou, zavaril si dvojnásobne. Nielen že svojej partnerke niečo vyčíta, ale zároveň jej dáva najavo, že jej matku nedokáže vystáť.
hádka, manželstvo, dvaja, pár, konflikt, problém, nevera, komunikácia
shutterstock.com

4. Moja bývalá robila najlepší jablkový koláč

Nikdy by muž nemal porovnávať svoju súčasnú partnerku so svojou bývalou. O to viac, keď v niečom tá bývalá vyniká. Všetci partneri sú citliví na tému bývalé lásky, preto treba veľmi dôkladne formulovať slová, aby ste si najbližšie dni nevarili sami.

5. To čo máš na sebe?

Touto otázkou dokážete ženu zneistiť behom pár sekúnd. O to viac, ak predpokladala, že oceníte to, čo má na sebe. Pokiaľ sa vám nepáči, čo má partnerka na sebe, skúste jej to povedať vľúdnejšie, aby sa necítila dotknutá.

6. Nerev!

Ženy majú iné emocionálne prežívanie ako muži. Sú viac citlivé a ľahšie podľahnú svojim pocitom, čo by mal muž brať na vedomie. Hovorí sa, že muž pre ktorého sa oplatí roniť slzy, vám nikdy dôvod na to, aby ste plakala, nedá. To stojí za zamyslenie páni.

Ste vo vzťahu sama sebou? Odhaľte pravdu!

7. „Ponáhľaj sa!“

Vaša drahá polovička nie je pes alebo závodný kôň, preto ju neuháňajte. Či už šoféruje, alebo chystá večeru, snažte sa byť trpezlivým partnerom, ochotným jej pomôcť namiesto toho, aby ste ju znervózňoval.

8. „Ty si tak lenivá“

Skôr ako muž naberie odvahu povedať to svojej partnerke, mal by sa zamyslieť nad tým, či sám nie je rovnaký. Inak sa rozhovor veľmi rýchlo zmení na vzájomne obviňovanie sa a vyťahovanie starých hriechov.

9. Možno by si mala začať cvičiť

Muž tým dáva svojej priateľke najavo, že jej postava už nie je to čo kedysi a mala by s tým niečo začať robiť. Rozhovor na tému postava je pre každú ženu veľmi citlivá téma, a preto by si aj muž mal dávať pozor na to, akým spôsobom svojej partnerke naznačí, že by ocenil zmenu.

10. Je to na tebe

Ženy majú rady mužov, ktorí robia rozhodnutia. Je v poriadku občas nechať na žene voľbu reštaurácie alebo programu, no vo všeobecnosti však platí, že takéto veci by mal organizovať muž. Preto by muž nemal byť nikdy nerozhodným a túto vlastnosť by mal ponechať žene.

11. Ona je ale sexy!“

Komentovať vizáž inej ženy pred svojou partnerkou je neprípustné. Samozrejme každá žena chápe, že sa mužom budú vždy páčiť aj iné ženy. Nikdy však nemôže mať pocit, že je pre muža iná žena viac vzrušujúcejšia ako ona sama.

12. „Milujem ťa“ počas hádky

Mnoho mužov predpokladá, že sa vyhnú hádke tým, že povedia partnerke, že ju milujú. Žiaľ vo väčšine prípadov to má presne opačný efekt. Pokiaľ muž urobí niečo zlé, žena si to chce vydiskutovať a ani tieto slová na veci nič nezmenia.

Žiadny vzťah nemôže fungovať bez dobrej komunikácie. A skôr ako niečo svojmu partnerovi povieme, mali by sme si to najprv premyslieť. Jedine tak môžeme mať vzťah bez konfliktov a zbytočných hádok.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk