Chyby pri líčení a obliekaní, ktorými si pridávame na veku

Chyby pri líčení a obliekaní, ktorými si pridávame na veku
Chyby pri líčení a obliekaní, ktorými si pridávame na veku Thinkstock

Líčite sa výrazne, alebo prirodzene? Kráčate s módnymi trendami a oblečiete si čokoľvek čo sa práve nosí? Aj to čo nosíme, ako sa líčime, dokáže značne ovplyvniť náš vek. Môžeme vyzerať mladšie, avšak dokážeme si takto pridať aj desať rokov. Akých chýb sa často dopúšťame?

Výber oblečenia a kozmetiky nám môže vytvoriť perfektný štýl, môže pôsobiť sviežo a harmonicky. Niekedy však naše voľby výsledný efekt dokážu pokaziť. Nevhodný strih oblečenia deformuje postavu a zlý odtieň mejkapu pridáva na veku. Nie je nutné kráčať s dobou spôsobom, že siahnete po každom módnom výstrelku. Je dôležité nájsť to, čo nám pristane a obmedziť zlozvyky, ktoré dosahujú opačný efekt.

Módne prešľapy

Tesné šaty vs. voľné šaty

Pokiaľ ide o deformáciu postavy, vieme si niekedy pekne zavariť! Napríklad veľmi tesné šaty, ktoré dokážu byť sexy, občas doprajeme aj kyprým tvarom. Mali by sme si vždy objektívne prehodnotiť, čo je vhodné pre našu postavu a kedy jej už škodíme. Existuje veľa krásnych topov a šiat, ktoré obopínajú postavu len lokálne. Kde máme problematickejšiu partiu, snažíme sa ju jemne prekryť.

Voľné strihy sú veľmi pohodlné a na každodenné nosenie aj praktické. Ak však zvolíme príliš voľné šaty, môžu niekedy pôsobiť ako vrece, sú neforemné, až deformujúce. Vtedy je výborným pomocníkom opasok. Takto nám krásne zmení celkové prevedenie šiat.

Nadčasové kúsky oblečenia

Móda dokáže byť veľmi kreatívna a pestrá. V obchodoch na náš číhajú nádherné módne trendy, štýlové vychytávky a každá žena sa dokáže rýchlo ovplyvniť. Všetky takéto výstrelky sú však len sezónnou záležitosťou, nehovoriac o tom, že si ich nemôže dovoliť hocijaká veková kategória. Radšej zásobte svoj šatník niekoľkými šikovnými klasickými nadčasovými kúskami, ktoré nikdy nevyjdu z módy. Nechceme tým však povedať, aby sa dedili kožuchy z generácie na generáciu.

Nelichotivé mejkap stereotypy

Čierne linky

Pokiaľ si myslíte, že čierna linka je najlepší spôsob, ako zvýrazniť oči, môžete sa mýliť. S pribúdajúcim vekom, by sme mali používať čo najmenej drastické a výrazné farby v rámci mejkapu, pretože nám pridávajú na veku. Čierna linka môže zvýrazniť vrásky a pôsobí veľmi tvrdo. Zameňte čiernu za hnedú alebo šedú, ktorá dodá dôraz a dokážete si vykúzliť zmyselné výrazné oči.

Veľké množstvá mejkapu

Niektoré ženy sa snažia vrásky zakrývať veľkými množstvami mejkapu. Avšak práve naopak, väčší nános nám môže vrásky zvýrazniť a mejkap sa v nich môže usadzovať. Preto si určite mieru a doprajte si jemný mejkap, ktorý mierne rozotrite do strán tváre. Ak sa zameriate na mejkap s jemne hodvábnym efektom, budete vyzerať sviežo a rozjasnene.

Lícenka pre krásne črty

Farbou na líčka radšej v kľude šetrite. Akonáhle budete zdôrazňovať lícne partie veľkým množstvom neprirodzenej ružovej alebo červenej farby, docielite tým zmaľovaný neprirodzený efekt. Radšej siahnite po matnom bronzeri, ktorý vám prifarbí a vymodeluje lícne kosti.

Tmavé rúže

Tmavé červené, hnedé či fialové rúže pôsobia ťažko a pridávajú vek. Skúste siahnuť po lesku na pery v jemnejších marhuľových alebo hnedastých či ružových tónoch. Okrem prirodzenosti vám mokrý efekt dodá sviežosť a mladistvosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk