Chudnete? Zistite, aký typ postavy ste!

chudnutie, ako schudnúť,
Chudnete? Zistite, aký typ postavy ste! GettyImages

Podľa spôsobu ukladania tuku sa rozlišujú dva typy postavy…

Každá z nás túži mať harmonicky tvarovanú postavu, ale typ telesnej konštitúcie je daný predovšetkým geneticky. Dedíme aj typ látkovej premeny, metabolizmu. Preto niektoré, tie šťastnejšie, z nás vynaložia menej námahy alebo takmer žiadnu na ceste za vytúženou postavou. A pre iné sa zase zdá byť sen nedosiahnuteľný. Nič však nie je nemožné, len týmto špecifikám musíme prispôsobiť aj naše chudnutie. Podľa spôsobu ukladania tuku sa rozlišujú dva typy postavy: gynoidný a androidný.

Bez jedla to nepôjde: Skvelé tipy, ako jesť a nepribrať

Gynoidný typ

Odvodené z gréckeho „he gynos“ = žena. Charakterizuje ženy, ktorým sa tukové tkanivo ukladá najmä v dolnej polovici tela. Tvár mávajú normálnu, hornú polovicu tela po pás štíhlejšiu, ale pri tomto type postavy má tuk tendenciu ukladať sa na sedacích partiách a na bokoch i stehnách. Niekedy sú neúmerné tučné celé dolné končatiny. Ak máte tento typ postavy a zvolíte vhodný strih sukne, nikoho nenapadne, že trpíte nadváhou. V prípade, že tvary a charakter postavy tohto typu nie sú príliš vystupňované, znesú sa i dlhé nohavice, najlepšie s vestičkou či sakom zakrývajúcim háklivé partie. Ak žena tohto typu začne držať odtučňovaciu diétu, zákonite schudne najskôr v tvári a v prsiach a až nakoniec v bokoch i stehnách. Dá sa chudnutie usmerniť takzvanými cielenými cvikmi? Lekári tvrdia, že také vlastne neexistujú a odmietajú ich odporúčať. Riešením je určiť si pre tento typ individuálne ideálnu váhu, keď čo najmenej vyniká prevaha dolnej polovice tela. A potom sa pokúsiť udržiavať si túto hmotnosť po celý život.

Prekvapivé zázračné potraviny, po ktorých sa chudne

Androidný typ

Z gréckeho slova „he andros“ = muž. Tento typ ženskej postavy má tendenciu ukladať tuk na prsiach, na bruchu – teda väčšinou na trupe. Ruky a nohy zostávajú často štíhle. Každý kilogram nadváhy sa zvykne ukladať v horných partiách tela. Určitou výhodou je, že práve v týchto partiách sa dobre zhadzujú kilogramy pri redukčnej diéte. Je však dôležité zvoliť zdravý spôsob chudnutia a v rozumných medziach.

Väčšinou však existujú zmiešané typy postáv. Aj keď nemáte práve ideálnu líniu, nezúfajte. Veľa môže napraviť rozumné stravovanie. Neprejedať sa, jesť častejšie a menšie porcie. Dôležitý je aj pohyb. K zdraviu či príťažlivosti patrí tiež svižná chôdza i správne držanie tela, ktoré dokresľujú vašu osobnosť a robia ju príťažlivou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk