Chcete vyzerať sexy? Naučte sa správne nakupovať

Krása
thinkstockphotos

Vyzerať trendy nie je vôbec samozrejmosťou, ale veda, ktorú sa treba naučiť. Pokiaľ sa chcete cítiť sebaisto a atraktívne, najprv musíte pochopiť zásady správneho nakupovania.

Určite si svoj štýl

V období puberty sa človek ešte hľadá a preto je časté, že jeden mesiac vyzerá dievča ako punkerka a ďalší to už hrá na bábiku Barbie. Od určitého veku by sme už mali mať vyhranený štýl obliekania. Dobrou pomôckou je vytvorenie si módneho idolu, ktorého štýl sa vám páči. Môžete ich mať aj viac a inšpirujte sa nimi počas svojich nákupov.

Nakupujte sama

Iba vtedy máte dostatok času na to, aby ste si vybrali kvalitne a správne. Pokiaľ už máte predstavu o tom, čo si chcete kúpiť, choďte výlučne za tým a neprehrabujte sa v kopách zľavneného tovaru s nádejou „čo ak“ tam nájdem kúsok, ktorý bude stáť za hriech. Pravidelným tréningom sa sama naučíte rozpoznávať, čo vám pristane a v čom sa cítite dobre.

Dôkladne sa obzerajte v zrkadle

Nie každý kúsok, ktorý sa nám páči, vyzerá dobre aj na našom type postavy. Preto pri výbere módnych kúskov zohľadňujte svoje telesne dispozície. V kabínke si oblečenie pozrite na sebe nielen spredu, ale taktiež zozadu a zboku.

Pokiaľ si kupujete nohavice, skúste si v nich sadnúť a urobiť drep. Pri výbere saka, prekrížte ruky pred hrudníkom. Ak vás ťahá, určite ho neberte. Šaty by nemali byť príliš krátke a keď sa predkloníte, nesmú vám trčať nohavičky. Ak sa vám kúsok, ktorý ste si vybrali, pozdáva, vyjdite z kabínky a pozrite sa na seba z čo najväčšej diaľky. Niektoré strihy totiž zvyknú deformovať postavu a zistíte to až pri takomto pohľade.

Schudnem do nich

Sebaklam mnohých žien, ktorý zaručene nefunguje. Nikdy si nekupujte vec, ktorá sa vám síce páči, ale nedokážete ju zapnúť, príliš vás obopína alebo inak deformuje vašu postavu. V taktom kúsku sa nikdy nebudete cítiť pohodlne a ostane vo vašom šatníku visieť bez ďalšieho využitia.

Dbajte na kvalitu

Všímajte si nielen strih ale hlavne materiál. Kvalitné látky vyrobené z kašmíru či hodvábu, budú skvelo vyzerať aj po rokoch. Aj vy sama sa v nich budete cítiť príjemne a po prvom praní sa nemusíte obávať, či bude váš nový kúsok ešte použiteľný.

Majte v šatníku základné no nevyhnutné kúsky

Naučte sa investovať do správnych kúskov. Určite nešetrite pri kúpe kvalitného kabátu, čiernych šiat, jeansov, kostýmu, dobre strihanej košele, kabelky, čižiem a slnečných okuliarov. To sú základné kúsky, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy a zaručene vás nikdy nesklamú.

A pokiaľ aj podľahnete kúpe aktuálneho trendu, ktorý sa bude nosiť maximálne jednu sezónu, tu sa môžete pokojne zamerať aj na výpredajové kúsky za pár eur. Základným pravidlom však je, že si vždy kupujte len to v čom vyzeráte dobre a sama sa tak aj cítite.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk