Chcete docieliť červený odtieň vlasov?

vlasy, účesy
GeyttyImages

Rozmýšľate nad zmenou a láka vás červená? Poradíme vám, ako si správne vybrať pekný odtieň.

Vedeli ste, že len dve percentá svetovej populácie majú prirodzený odtieň vlasov dočervena? Vzhľadom k tomu, že sa nasledujúcu sezónu rozbehol trend čo najväčšej farebnosti, červené vlasy sú aktuálnou vychytávkou vo svete vlasovej módy. Odtiene červenej sa pohybujú od jemnejších tónov jahody, až po ohnivé sýtočervené.

Ľudia by mali vždy zostať čo najbližšie k svojim prirodzeným odtieňom vlasov. A aj keď máte chuť na zmenu, nemali by ste prestreliť viac ako tri stupne. Väčšinou je trefný fakt, že prirodzenej blondíne nepristane čierna farba a naopak. Taký pigment, aký sa nám hodí, taký aj od prírody máme. Preto aspoň teplotne by sme sa nemali nikdy odkloniť.

Odtiene červenej

Moje vlasy sú blond

Prirodzené blondínky vyzerajú lepšie v svetlej medi, alebo jahodovej blond. K vašej pleti ide aj škoricová farba s teplým nádychom, pretože je neutrálnejšia. Siahnite skôr po mäkších odtieňoch. Z tmavších vyskúšajte pralinkovú červenohnedú.

Mám svetlo až stredne hnedé vlasy

Medená a gaštanovo červená je ten správny odtieň pre vás. Dopĺňa olivový odtieň pokožky a pôsobí prirodzenejšie, než iné farby, resp. odtiene červenej.

Mám tmavo hnedé/čierne vlasy

Tmavovlásky vyzerajú najlepšie v bohatých, hlbokých odtieňoch. Pri tmavých typoch pôsobí najprirodzenejšie tmavá červená s hnedými tónmi ako napríklad gaštanová.

Čo s obočím?

Obočie by malo ladiť farebne s vlasmi. Má vyzerať prirodzene a dopĺňať červenú, čo môže byť trochu zložitejšie. Držte sa neutrálneho odtieňu. Odporúčame teplú hnedú. Ak máte svetlejšiu farbu vlasov, hoci aj červenú, zmäkčite trochu obočie tmavou blond alebo svetlohnedou ceruzku. Ak sú vaše vlasy sýto červené alebo gaštanové, je potrebné použiť stredne hnedú farbu na obočie.

Udržiavať odtieň, aby bol oslnivo žiarivý, je potrebné každých šesť týždňov. Avšak, ak máte problém so šedinami, mali by ste navštevovať kaderníka častejšie (každé tri- štyri týždne).

Starostlivosť

Výživa je kľúčom k úspechu. Pravidelné by malo byť používanie šampónu a kondicionéru pre farbené vlasy. Zložky v týchto prípravkoch chránia vaše vlasy a zanechávajú ich jemné a zdravé.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk