Centrum Kramáre: Komplexná zdravotná starostlivosť pod jednou strechou

Lekárska starostlivosť, pacient, doktor, ambulancia, zdravie, lekár

Hlavná lekárka Kliniky jednodňovej chirurgie Centrum Kramáre, MUDr. Renáta Kučerová, nám prezradila, v čom tkvie úspech centra, ktoré už roky plní mnohým z nás sen o zdraví a kráse.

Individuálny prístup, vysoká profesionalita a komplexná starostlivosť , ktorá zahŕňa ambulantnú starostlivosť, samotný operatívny výkon, až po rekonvalescenciu. To všetko nájdete pod jednou strechou, konkrétne na Klinike jednodňovej chirurgie Centrum Kramáre. Tím vysoko profesionálnych odborníkov pod vedením MUDr. Renáty Kučerovej už roky svojim individuálnym a profesionálnym prístupom pomáha riešiť mnohé zdravotné problémy, či naplniť sny o kráse. Aká bola cesta tejto kliniky až po súčasnosť? „Zo začiatku sme fungovali ako krčná ambulancia a  pacientov sme museli posielať operovať niekde inde. A to často spôsobilo problém, napríklad neskorý termín. Keďže ľudia, ktorí si želali vyriešiť zdravotnú komplikáciu čo najskôr, museli na operácie dlho čakať, rozhodli sme sa, že skvalitníme naše služby a od roku 2010 sme začali vykonávať operatívne úkony aj my,“ hovorí hlavná lekárka Centrum Kramáre, MUDr. Renáta Kučerová.

Zväčšená nosná mandľa: Nepodceňujte ju, môže byť nebezpečná!

Klinika, ktorá vyrieši mnohé vaše zdravotné problémy

Aké komplikácie pomáha Klinika jednodňovej chirurgie Centrum Kramáre odstrániť a aké operatívne úkony tu nájdete?  „Medzi veľmi časté operácie patrí vyberanie nosohltanovej mandle (najmä u detí), krčných mandlí, operácie prínosových dutín, nosa – či už kvôli dýchaniu nosom alebo estetické operácie nosa. Medzi ďalšie časté zákroky patrí operácia hlasiviek pri rôznych ochoreniach hlasiviek a zachrípnutí. Zaujímavé sú aj operácie stredného ucha, estetická operácia odstávajúcich ušníc, či facelift, operácia viečok. Tu sa už kombinuje odbor ORL s odborom estetickej plastickej chirurgie. Naši plastickí chirurgovia sa venujú celému spektru estetických zákrokov – operácie prsníkov – redukcia, augmentácia, podvihnutie prsníkov, úprava ovisnutého brucha a pod.. Okrem estetickej chirurgie sme v rámci plastickej chirurgie veľmi pokročili v chirurgii ruky (operácie šliach na ruke, skákavý prst…). Je to veľmi častý výkon najmä u starších ľudí a vykonáva sa v lokálnej anestézii. Býva časovo nenáročný s veľmi dobrým efektom. No a v neposlednom rade urologické operácie. Naše operačné výkony v tomto odbore zameriavame na malých chlapcov a riešenie tzv. fimóz. Je to druhý najčastejší chirurgický výkon v detskom veku celkovo na Slovensku,“ informuje MUDr. Kučerová.

MUDr. Renáta Kučerová
arch. arch. MUDr. Renáta Kučerová

Na prvom mieste je zdravie a odbornosť

Vďaka svojmu individuálnemu prístupu lekári z Kliniky jednodňovej chirurgie Centrum Kramáre dokážu správne diagnostikovať váš problém a navrhnúť jeho najefektívnejšie riešenie. Nájdete tu okrem urologickej, ORL ambulancie aj logopedickú ambulanciu. „Deti vo veku od dvoch do piatich rokov k nám prichádzajú s problémom zväčšenej nosohltanovej  mandle, ktorá býva častým dôvodom zhoršenej reči u týchto detí. Preto sme sa rozhodli túto komplikáciu riešiť komplexne a pomôcť okrem výberu mandle aj s nápravou reči prostredníctvom logopedickej ambulancie. No poruchy reči môžu spôsobovať aj iné dôvody ako zväčšená nosohltanová mandľa. Napríklad zrastený jazyk a podobne, či poruchy hlasiviek. Tento spomínaný problém pomáha riešiť ďalší náš logopéd, ktorý sa zameriava na poruchy hlasu. Prostredníctvom počítačovej techniky robí  dôkladnú hlasovú analýzu, ktorú využívajú najmä hlasoví profesionáli, aby odhalili svoj hlasový rozsah a naučili sa správne používať svoj hlas, alebo ľudia, ktorých trápi zachrípnutie a sú po operácií hlasiviek,“ hovorí o možnostiach ambulantnej starostlivosti na Klinike jednodňovej chirurgie Centrum Kramáre hlavná lekárka tohto centra.

Pomoc na klinike nájdu aj pacienti s poruchami sluchu, či už ide o deti, dospelých alebo starších ľudí, ktorí potrebujú načúvací aparát,“ dodáva na záver.

Pomoc Kliniky jednodňovej chirurgie Centrum  Kramáre v Bratislave už využilo tisíce pacientov, ktorí našli pod jednou strechou komplexnú zdravotnú starostlivosť od ambulantnej cez následnú operačnú a pooperačnú starostlivosť.

Viac informácií získate na www.centrumkramare.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk