Ako byť sexi za minútu? Prezradíme vám to!

Ako byť sexi za minútu? Prezradíme vám to!
Ako byť sexi za minútu? Prezradíme vám to! Thinkstock

Spoznajte 7 skutočností, vďaka ktorým sa budete cítiť hneď krásne a sexi.

Počúvate z každej strany vety typu: „Buď sebavedomejšia“, „Konečne si ver“a podobne? No keby to bolo tak jednoduché. My vám to uľahčíme. Stačí si prečítať nasledujúcich sedem faktov a budete sa cítiť hneď atraktívnejšie a silnejšie!

Robenie komplimentov nás posilňuje

Keď poviete svojmu partnerovi kompliment, ako napríklad „Si pre mňa ten najlepší“, posilníte nielen jeho ego, ale aj to svoje. Prečo? Keď sa váš partner bude cítiť sexi, okamžite sa jeho pocit prenesie i na vás. Zrkadlenie totiž funguje. Chválou teda nešetrite, oplatí sa vám to!

Naše napätie ostatní vôbec nezaregistrujú

Nazdávate sa, že vaše búšenie srdca, vlhké dlane a iné známky nervozity si všimne stopercentne každý? Nemusíte sa báť. Podľa prieskumov z nervozity, ktorú cítime v stresových situáciách, postrehne naše okolie len osminu.

Muži chcú prirodzenosť

Nestihli ste sa nalíčiť?  Nenechajte sa tým vyviesť z miery. Štúdia Bangor University totiž dokazuje, že muži považujú za omnoho atraktívnejšie tie ženy, ktoré majú o 40 percent menej mejkapu ako obvykle.

Vypnite mozog, uľaví sa vám!

Myslí si o mne, že som bláznivá? Vyzerám v tých šatách tučná? Určite si ma vôbec nevšimol…“ Zdá sa vám to dôverne známe? My ženy máme tendenciu analyzovať každú situáciu, všetko vidieť skôr v negatívnom svetle a upínať sa príliš na názor iných. A to je chyba. Vieme, hovorí sa to ľahko a ľahostajnosť nepadá z neba, ale v tomto smere by sme sa mohli učiť od silnejšieho pohlavia.  Štúdia dokazuje, že tri z desiatich žien stále uvažujú o tom, čo si o nich myslia iní – u mužov len každý štvrtý. Keď vás prepadne podobná neistota, sústreďte sa na slnko, ktoré vychádza spoza mrakov. A hneď budete sebaistejšie.

Nedostatky sú sympatické

Prečo byť nedokonalé? Štúdie dokazujú, že perfektný vzhľad alebo povaha sú vždycky vnímané ako chladné. Malá „chybička“ pôsobí na naše okolie oveľa viac sympatickejšie. Buďte preto hrdá na svoje nedostatky.

Veľkosť nula nie je atraktívna

Aj u vás platí nepriama úmera, a to so stúpajúcimi kilogramami vám klesá sebavedomie? Aj keď mužom sa páči pevná postava, kostnaté ženy ich absolútne odrádzajú. Prieskum agentúry Forsa nedávno zistil, že takmer 80 percentám mužov pripadajú ženské krivky sexi, iba 7 percentám sa páčia skôr chudé ženy. A ani krásky upravené Photoshopom neletia. Dve tretiny príslušníkov silnejšieho pohlavia považuje bezchybné telá z reklám a plagátov za celkom neprirodzené.

Vytiahnite tajnú zbraň – úsmev

Čím ho zaručene očaríte? Dlhé vlasy? Veľký výstrih? Omyl. Podľa štúdie realizovanej na British Columbia University to všetko porazí úsmev. Konkrétne 89 percent mužov uvádza, že úsmev stačí k tomu, aby bola žena neodolateľná.

Zdroj: Joy

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk