Bystrá detská hlávka? S Kvídom je to hračka!

Kvido damska jazda.jpg
Foto: Albi

Detskú bystrosť precvičíte hravo 

Do nekonečna sa hrať s dobrým kamarátom poruke – taký je sen každého dieťaťa. Mať múdre a výnimočné dieťa je zase snom každého rodiča. Potešte svojho drobca povzbudením jeho schopností i sebavedomia a darujte mu kamaráta Kvída, hravú bystrú chobotničku. Zvieratko s ôsmimi chápadlami si veselo pláva v mori a nachádza v ňom poklady v podobe hádaniek, kvízov a hier pre všetkých malých objaviteľov. Chobotnica Kvído je vynaliezavá, obratná, dokáže riešiť problémy a vymýšľať nové riešenia, čo všetky deti vedie k nadšeniu zo zábavy objavovania sveta okolo nás.

V dnešnej uponáhľanej dobe si aj usilovná mama veľmi ťažko nájde čas popri pracovných povinnostiach na niečo, čo je skutočne dôležité. Chvíľa na vydýchnutie, chvíľa na zamyslenie sa nad tým, čo by naozaj chcela robiť, a moment na úvahu, s čím sa vlastne jej deti rady hrajú. Teraz je ten najlepší čas! Teraz môžu všetky mamy popremýšľať aj nad tým, čo okrem ich prítomnosti deti poteší najviac.

V kamarátovi Kvídovi sa neskrýva len zábava, ale aj nový vzdelávací koncept od Albi pre deti vo veku 2 – 10 rokov, ktorý prináša deťom zážitkové objavovanie sveta okolo nás. Vďaka odborníkom z oblasti detskej psychológie, logopédie a špeciálnym pedagógom sa deťom s kamarátom Kvídom podarí rozvíjať kreatívne myslenie, grafomotoriku, koncentráciu a logické uvažovanie. Bonusom je aj zlepšenie slovnej zásoby, vyjadrovacích a komunikačných schopností. Odborníci a detskí špecialisti spracovali hry tak, aby deti zaujali opakovane a aby si Kvídove hry mohli jednoducho a rýchlo zbaliť na cesty a na výlety.

Výhody nového kamaráta Kvída

  • Vzdelávanie
  • Spolupráca s odborníkmi
  • Všestranný rozvoj dieťaťa
  • Praktické spracovanie
  • Pre celú rodinu

Kvídove vianočné tipy:

Obchod Kvído

Máte doma dva poklady, ktoré vždy vymýšľajú spolu? A to najmä v obchodných domoch? Potom vedzte, že vaše dieťa jednoducho rado nakupuje. Ktorá mama by túto detskú vášeň nepoznala?  Psie očká detí sprevádza veta:“Mamiii, toto si straaaašne prosím.“ Takúto situáciu dokážu mamy zvládnuť bez jediného vysvetlenia. Vlastne áno, jedno vysvetlenie sa tu predsa len zíde. Vysvetlenie pravidiel hry Obchod. Deti si zájdu na nákup s nákupným zoznamom a malou sumou peňazí v peňaženke. Chcú sladkosť navyše? Môžu si ju kúpiť, ale ich peňaženka zmenší svoj obsah. Nemajú dosť peňazí na nákup položiek zo zoznamu? Môžu sa hnevať, plakať, kričať, rozčuľovať sa nad pravidlami hry, alebo si peniažky zarobiť. A to tým najskvelejším spôsobom, ktorý ocení každý rodič. Domácou prácou.  Nielenže budete mať vďaka hre Obchod doma skutočného obchodníka, ale stane sa z neho aj veľký pomocník v domácnosti.

Kvído naučí vaše deti hospodáriť s peniazmi už od štyroch rokov a nielen to.  V hre na Obchod sa deti naučia aj správne rozhodovať, rozvíjať si sociálne schopnosti a deliť potraviny do druhov, ako sú zelenina, mliečne výrobky, pečivo, ovocie. Pri tejto hre treba mať aj kúsok šťastia, vďaka ktorému získa dieťa časť peňazí na svoj nákup, a zvyšok si môže zarobiť domácimi prácami, ktorými najčastejšie býva upratovanie, umývanie riadu či vynesenie smetí. Ruku na srdce, kto z rodičov by sa z takejto hry netešil? Nakupovanie je zábavnejšie vďaka nečakaným výhodám i nevýhodám, ktoré malý obchodník na ceste za bohatstvom nachádza. Víťazom je hráč, ktorý má ako prvý dostatok peňazí na zaplatenie v pokladni a vráti sa domov s celým nákupom. Hra na nakupovanie uchváti dieťa už od štyroch rokov. Kvídov obchod ponúka okrem tovaru s regálmi a herným plánom aj šesť figúrok, štyri plastové kolieska, nákupné vozíky s magnetom, pokladňu a dokonca aj nákupnú tašku na suroviny. Súčasťou obchodníka Kvída je aj 54 žetónov s tovarom a 50 kariet s výhodami, nevýhodami a domácimi prácami, rovnako ako s prehľadom rozmieňania peňazí a pravidlami v slovenčine. Obchod je pre dieťa skvelou náhradou skutočného nakupovania, ktorému sa v dnešnej náročnej dobe plnej „lockdownov“, online vyučovania a „home-officov“ rodičov tešiť nemôže. Vďaka hre tak nestratí prehľad a môže sa radovať zo zážitku nakupovania aj doma.

1588586081 3d obchod.jpg
Foto: Albi

Roztancované fixky

Hrá sa vaše dieťa samo a rado kreslí a plní úlohy? Roztancované fixky sú tou správnou hrou, ktorá ho nielen zabaví, ale zlepší jeho zručnosti. Chobotničí kamarát Kvído s roztancovanými fixkami naučí deti správne uchopiť nástroj pri písaní i kreslení, zdokonalí mu koncentrovanú pozornosť,  jemnú motoriku a grafomotoriku. Na laminovaných stranách čaká na deti spolu až 50 zaujímavých úloh, ktoré budú riešiť so zatajeným dychom. Úlohy budú riešiť pomocou červenej a modrej zmazateľnej fixky s hubkou, vďaka čomu môžu plniť úlohy opakovane a postupne sa v nich zdokonaľovať, alebo môžu požičať hru súrodencovi či kamarátovi. Na fixkách sú silikónové násadky v tvare delfína, ktoré podporujú správne uchopenie fixky počas písania.

Fixky.jpg
Foto: Albi

Hádanky Hurá za zvieratkami

Originálne ilustrované hádanky, v ktorých sú pre deti pripravené nápadité a zábavné úlohy, rozvíjajú detské vedomosti aj logiku, grafomotoriku, pozornosť, či koncentráciu – deti pomocou dokresľovania alebo spájania hľadajú rozdiely, vyberajú správne odpovede alebo sa učia počítať. Deti riešia úlohy pomocou zmazateľnej fixky, ktorá je súčasťou balenia a vďaka ktorej sa môžu deti do hry opakovane vracať alebo si odpovede aj opravovať. Predškolákom pri zadaní pomáhajú dospelí, Kvído so zvieratkami zaujme deti už vo veku od troch rokov. Vďaka tejto hre sa deti naučia poznávať zvieratká, ktoré žijú v rôznych prostrediach, a čo je unikátnou výhodou, hádanky sú vhodné aj na cestovanie, na výlety alebo hoci aj v čakárni u lekára. Štyridsať obojstranných kartičiek s obrázkovými hádankami je spojených plastovou skrutkou a zmazateľnou fixkou.

Obrazkove_hadanky.png
Foto: Albi

Tvorivé magnetky Doprava

Vynikajúci spôsob ako Kvído naučí vaše deti rozlišovať tvary, farby, rozvíjať kreativitu, fantáziu a jemnú motoriku sú Tvorivé magnetky Doprava. Deti v predškolskom veku i školáci si môžu sami poskladať obrázok z magnetov buď podľa predlohy na kartičke, alebo podľa sluchovej pamäti po tom, čo im ho rodič alebo iný dospelý opíše z textu na zadnej strane kartičky. Hráči sa môžu aj nemusia držať predlohy, v tomto prípade sa dajú zostaviť rôzne obrázky aj podľa vlastnej fantázie. Kvído má pripravených až 54 farebne ilustrovaných magnetov jednotlivých častí dopravných prostriedkov a ich pasažierov a hráč má k dispozícii aj 18 kariet s farebnými obrázkami rôznych situácií, ktoré sa z nich dajú poskladať. Deti pracujú s tromi rôznymi pozadiami na tvorenie a súčasťou balíčka sú tiež štyri magnetky ma uchytenie pozadia.

Tvorive_magnetky.jpg
Foto: Albi

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk