Bojujete s chuťami? Vieme, ako poraziť mlsnú!

Maškrty
shutterstock.com

Poznáte to. Jedli ste obed, ale po pár hodinách vás prepadne chuť na niečo malé. Na sladké, slané, alebo aj mastné ako chipsy alebo oriešky, ale vy si chcete udržať líniu…Vieme, čo vám chýba a prečo telo reaguje dopytom po maškrtách…

Chyba je v mineráloch

Neutíchajúce chute na nezdravé veci, najmä keď nie sme hladní, značia, že máme niečoho nedostatok.. Nesmiete si zamieňať „chuť na niečo konkrétne“ s hladom. Pretože ak viete, že by ste si dali práve čokoládu alebo presne tie chipsy, čo vám vtedy tak veľmi chutili, ale ak sa pozriete na jablko a už ten hlad nepociťujete, vedzte, že to nebol hlad. Iba sa vás snaží mozog zblbnúť kvôli dávke „drogy“.

Prečítajte si aj: Prekvapivé zázračné potraviny, po ktorých sa chudne

Túžite po čokoláde?

Nie je to čokoláda, ale magnézium, čo potrebujete. Existuje možnosť doplniť si magnézium vodou, s rozpusteným šumivým magnéziom, alebo si dajte trošku nepražených a nesolených orieškov. Vezmite si kúsok mrkvy či jablka.

Zabíjať pre cukor

Opäť to nebude cukor, čo vyslobodí vás a vaše pohnútky. Príčin, prečo vás prepadla chuť na cukor, môže byť viac. Jednou z možností je, že vám chýba chróm. Vtedy siahnite po brokolici, hrozne, kúsku syra alebo kuracieho mäsa. Ak je na príčine fosfor, bielkovinové jedlá ako kura, hovädzina, tučnejšie ryby, vajíčka či mliečne výrobky, vás zachránia. Ak nemáte po ruke nič z tejto ponuky, fungovať bude aj zelenina. Tryptofán doplníte zase syrom, hrozienkami, sladkými zemiakmi alebo aj špenátom.

maškrty
ab shutterstock.com

Máte chuť na cestoviny, chlieb alebo koláčik?

Ale nemáte. Dajte si jedlo s vysokým obsahom bielkovín ako mäso, orechy, fazuľu alebo semiačka chia. Vyrovná sa hladina dusíku a bude po probléme.

Mmmm.. hranolčeky..

Akonáhle doplníte kalcium, bude to lepšie a chuť na nezdravé olejom preplnené jedlá sa stane minulosťou. Zelená zelenina, makové mlieko alebo syr je zárukou, že sa vám do tela vápnik dostane.

maškrty
ab shutterstock.com

Chipsy, nachos, pražené solené oriešky

Skúste oriešky nesolené, tekvicové, slnečicové semiačka, kešu orechy natural, kozie mlieko alebo lososa. Uvidíte, bude to lepšie.

Samozrejme občas zhrešiť je ľudské, a preto keď si raz do mesiaca doprajete poriadny koláč, balíček cukríkov alebo chipsov k vínu, svet sa nezrúti. Akonáhle sa však takéto maškrtenie stane pravidelným, zaručujeme vám, že vaša súčasná postava smeruje do záhuby a vám neostane nič iné, iba zmeniť stravu a nabehnúť do fitka.

Skvelé desatoro pre chudnutie

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk