Tieto body na chodidlách stláčajte opakovane 2 minúty. Toto sa stane s vašim telom

Tieto body na chodidlách stláčajte opakovane 2 minúty. Toto sa stane s vašim telom
Tieto body na chodidlách stláčajte opakovane 2 minúty. Toto sa stane s vašim telom www.dailynutritionnews.com

Čínska medicína verí, že existujú početné body na našich nohách, ktoré sú prepojené s rôznymi časťami a orgánmi v našom tele. Ich masírovanie môže pomôcť zmierniť niektoré zdravotné komplikácie a zlepšiť vaše zdravie celkovo.

V tomto článku sa zameriame najmä na jeden z týchto spomínaných základných bodov – Tai Chong (LV3). Nachádza sa medzi palcom a druhým prstom na nohe, presnejšie na dva prsty od miesta, kde sa palec spája s ďalším prstom. 

Stláčanie tohto bodu môže zmierniť stres, hnev a tiež utlmiť vaše bolesti hlavy. Toto miesto tiež zníži krvný tlak, bolesti chrbta a končatín, lieči nespavosť, pomáha pri menštruačných kŕčoch, pri stavoch úzkosti a postará sa i o tom, aby vaša pečeň fungovala lepšie. A to nie je všetko. Predpokladá sa, že stimulácia tohto bodu vám môže pomôcť s vredami, s problémami očí, stimuluje trávenie, tlmí bolesti genitálií a upokojuje podráždenosť.

Istý výskum o účinkoch akupunktúry tohto bodu ukázal, že je  veľmi efektívny pri stavoch po mŕtvici. Ďalší výskum tvrdí, že stimulácia tohto bodu účinne znižuje vysoký krvný tlak a hladiny endotelínu, ktoré sú charakteristické u jedincov s hypertenziou.

Ak trpíte niektorou z vyššie uvedených zdravotných problémov, tu je návod, ako je potrebné stimulovať tento bod na zlepšenie kondície: Prejdite prstom ruky nad miestom medzi prvým a druhým prstom nohy až k špičke spoja. Medzera, kde sa váš prst dotkne kostí (kĺbu) je miesto, kde sa nachádza Tai Chong (LV3) bod.

Po nájdení tohto bodu ho stlačte s prstami a vmasírujte po dobu 2-3 sekúnd. Dajte si päť sekúnd prestávku a opakujte túto činnosť za cca 2 minúty. A nezabudnite, masírujte proti smeru hodinových ručičiek.

Upozornenie: Ak sa cítite unavení, prestaňte.

Zdroj: www.dailynutritionnews.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk