BODY ART SHOW 2017: Exhibičná prehliadka unikátneho umenia maľovania na ľudské telo

Dsc2299kepia.jpg

Dňa 18.11.2017 hýrila Bratislava v sobotu večer farbami. Odborná i laická verejnosť s úžasom sledovala neopakovateľné predstavenie umelcov maľujúcich nezvyčajné obrazy priamo na nahé telá modeliek.

V sobotu večer zažilo Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto, vďaka organizátorovi podujatia produkčnej spoločnosti Sharmant production, ohňostroj farieb, brilantné majstrovstvo, jedinečnú exhibíciu umenia maľovania na telo so sprievodným programom a charitatívnym rozmerom.

Už po štvrtýkrát sa pred zrakmi divákov odohrala nevídaná show obliekania ľudských tiel do farieb. Telá nahé a predsa oblečené, realitu aj dokonalú ilúziu predviedli publiku najlepší slovenskí a zahraniční bodypainteri pod vedením známej bodypainterky, majsterky Slovenska v maľovaní na telo, prezidentky Asociácie Bodypainterov Slovenska a členky Svetovej asociácie bodypainterov WBA – Marty Gejdošovej.

Dsc4818kepia.jpg

Desať bodypainterov – Marta Gejdošová, Ján Xaviér Melíšek, Anička Kružliaková, Nadja Hluchovsky, Veronika Šebeňová, Michaela Ujheliová, Mário Ozimý, Monika Gramatová, Majka Behilová a Lybor Havránek, tvorilo počas celého dňa dych vyrážajúce maľby, určené iba pre tento večer. Umenie pominuteľné a preto tak vzácne predviedli publiku v neopakovateľnom vystúpení inšpirovanom gréckou a egyptskou mytológiou – „V zajatí bohov“. Mýtické postavy a prastarí bohovia odetí iba do pestrých farieb, sprevádzaní hovoreným slovom a speváckymi vystúpeniami Jána Slezáka, Martina Kaprálika a tanečným vystúpením skupiny SHOWART ohúrili publikum.

23772092_1969195409988835_1658562137_n.jpg
Zdroj: Peter Photographypn
23772309_1969195393322170_1016223620_n 1.jpg
Zdroj: Peter Photographypn

O slávnostné zahájenie programu sa postaralo husľové duo The Ladies Ensemble a Kristína Slováková s jej ohňovou šou. Celým večerom sprevádzala skvelá a charizmatická moderátorka Andrea Paulinyová.

Dsc2051kepia.jpg

Diváci boli počas originálnej exhibície, zameranej na dokonalú harmóniu ľudského tela a umeleckej maľby aj svedkami netradičnej módnej prehliadky, spojenie luxusných modelov módnej návrhárky Rebeccy Just a módneho domu LOMBARDI Fashion House s maľbami na telo. V Bodypainting Fashion Show sa ako modeli predviedli známe tváre slovenského showbiznisu – Erika Barkolová, Peter Bažík, Andrea Benická, Natália Hatalová, Patrik Herman, Martin Kaprálik, Michaela Kapráliková, Norika Krchňáková, Matúš Krnčok, Noro Mészároš, Milo Kráľ, Marcela Molnárová, Petra Palevič, Thomas Puskailer, Dominika Richterová, Ján Slezák. Módnu prehliadku doplnili speváckymi a hudobnými vystúpeniami Ján Slezák, Mirka Partlová, Natália Hatalová a Peter Bažík.

Dsc2060kepia.jpg

Vyvrcholením podujatia bol slávnostný krst Bodypainting kalendára na rok 2018, autorky Marty Gejdošovej, ktorého krstným otcom sa stal prezident World Bodypainting Association – Alex Barendregt.

Akciu zakončila After party s hudobnou produkciou Pavla Drapáka, Marcely Molnárovej a Petra Bažíka. 

Dsc2026.jpg
Zdroj: Peter Photographypn

Výťažok z akcie venovali organizátori na charitatívny účel, organizácii Ružová stužka n.f., na podporu prevencie onkologického ochorenia rakoviny prsníka.

Vysoká úroveň podujatia a jedinečné vystúpenia pozvaných hostí prekonali očakávania divákov aj organizátorov a sú prísľubom ďalších úspešných ročníkov tejto show.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk