Blog Dámy X: Hejteri ovládli šoubiznis

Blogerka
Shutterstock/Iveta Angelova

Anonymita internetu dodáva labilnejším jedincom príležitosť ukázať to najhoršie z ich čierneho vnútra.

Netušíte, čo znamená výraz „hejteri“, spomenutý v nadpise? Sú to ľudia, ktorí niekoho/niečo nenávidia, a z tejto nenávisti sa anonymne, alebo aj otvorene pod vlastným menom, vyznávajú.

Terčom hejterov sa v posledných rokoch a mesiacoch stalo mnoho známych ľudí. Nehynúcu lásku k celebritám tak dokazujú fanúšikovia brániaci česť svojho miláčika. Zväčša ide o tínedžerky, ale nájdu sa medzi nimi aj dospelí jedinci patriaci za brány psychiatrie.

Najbesnejšie hejterky má bezpochyby spevák Justin Bieber, tínedžerský idol, nehynúci loverboy a týpek, ktorý chce byť raz ako Michael Jackson. Dokazuje to napríklad tak, že močí do kochlíkov v hotelovej chodbe a pľuje na svoje drahé fanúšičky z balkóna hotela, pred ktorým čakali dni a noci, kým ich idol vystrčí kúsok pozlátenej tenisky. Ktokoľvek napíše niečo zlé na ich imaginárneho priateľa, zlízne si to naplno, dostane výhražné správy najhoršieho zrna.

Niečo podobné sa stalo známemu šoubiznisovému blogerovi Perezovi Hiltonovi. Ktosi prezradil jeho bývalej kamoške Lady Gaga, že Perez zháňa apartmán v dome, kde býva speváčka. Tá vyjadrila svoj nesúhlas verejne na sociálnej sieti. Netrvalo dlho a nastalo peklo na zemi. Blogerovi sa speváčkini fanúšikovia vyhrážali vraždou, únosom jeho maličkého syna, priali mu rakovinu atď. Skrátka, vernosť hviezde až za hrob.

Niečo podobné v týchto dňoch prežíva mladý úspešný herec Liam Hemsworth, ktorý sa pred pár dňami rozišiel so speváčkou Miley Cyrus a veľmi rýchlo si našiel náhradu, modelku a speváčku Eizu Gonzalez. V prvom rade nastal masívny odliv fanúšikov z jeho skupín na sociálnych sieťach, pod jeho postami pribudli stovky odkazov od Mileyiných fanúšikov. Píšu mu, ako ho nenávidia, že jeho terajšia priateľka je vlastne preoperovaný muž, želajú mu, aby dostal rakovinu.

Liam Hemsworth a Eiza Gonzalez
Liam Hemsworth a Eiza Gonzalez SITA/AP

Kam až môže dospieť takéto hejterstvo, ani nechcem pomyslieť. Kde to žijeme? A čo ak „prepne“ celebrite, pre ktorú fanúšikovia niekoho „hejtujú“ a rozkáže im, aby dotyčnému ozaj ublížili? Nebudem maľovať čerta na stenu. Snáď len jeden odkaz… Hejteri, practe sa do školských lavíc, bodaj vám rodičia zobrali kábel od netu! (…Ako sa dá vziať optický kábel?… Musím to domyslieť, keď to zistím, veď počkajte!) Make love, not war, a basta!

Čo vás najviac zaujalo

Minulý týždeň vás najviac zaujal článok o 15. narodeninách najobľúbenejšieho vyhľadávača na svete – Google. Pravdepodobne oslavoval celý svet, veď aj bolo čo.

Fešáčisko sa stále viac prispôsobuje našim potrebám, pomáha nám nájsť dôležitosti aj zbytočnosti, informuje nás o zásadných udalostiach, pomáha nám prekladať z čínštiny, vyhľadať na mape miesta, kde nás odfotilo Google autíčko ako mu naradostene kývame a usmievame sa do objektívu ako trúbky. Skrátka, Google, ešte raz všetko naj, pripíjam na teba šálkou cappuccina! (aj výraz cappuccino som si pre istotu zadala do kamoša Googlu, aby som ho napísala správne :-D)

Čo nás zarmútilo?

Nezarmútilo nás nič a bolo by fajn, keby sme v tomto veselom trende aj vytrvali. Leto bolo na smutné udalosti bohaté, preto sa chceme teraz dlho len usmievať a tešiť. Na krásnu jeseň a babie leto. Teda ak ešte nebolo. Či? Chodíte už na huby? Fashion gumáky a prútený košíček mám už nachystané, ak máte správy o výskyte bedlí na Záhorí, napíšte mi kedy, kde a o koľkej sa stretneme. Ale nie do komentárov, na adresu redakcie. Lebo nás príde veľa a bedle nebudú. A to by bola veeeeľká škoda!

Čo nás potešilo?

Čakáme ďalšie celebritné bábätko! Teda nie ja, ale Bambuľka :-))))! Errr, tak ešte raz, nie Bambuľka, ale jej predstaviteľka, herečka Monika Haasová. Momentálne je vraj v šiestom mesiaci, šťastný pár zatiaľ pohlavie bábätka nepozná. A nám je to jedno, hlavne nech je mimčo zdravé, želáme rodičom všetko dobré!

O čo sa na Dámskej jazde práve teraz súťaží?

Tento týždeň hráme na Dámskej jazde o balíček kozmetiky Oriflame, ku ktorému sme pribalili aj štýlové náušnice. Ak máte radi spomínanú kozmetiku, neváhajte a klikajte na súťaž, Vianoce sa blížia, darčeky treba zháňať už teraz! A nezabudnite pripísať, aké výhry sa vám na Dámskej jazde najviac páčia a o čo by ste chceli v budúcnosti hrať.

Balíček Oriflame
Balíček Oriflame SITA/LV

Dámskajazda.sk Vám dobre radí!

Tentokrát vám naša redaktorka Mona vysvetľuje, prečo je cukor škodlivý pre náš organizmus. Okrem toho, že z neho priberáme, škodí našej pleti aj tráveniu. Je to doslova jed a spôsobuje závislosť. Nachádza sa takmer vo všetkých potravinách, aj tam, kde by sme ho vôbec nečakali. Viac informácií o odpornom cukre nájdete v článku Negatíva, ktoré spôsobuje v našom tele cukor.

Čo vás čaká na Dámskej jazde tento týždeň

Tento týždeň vás čaká prehľad módnych trendov z Týždňa módy v Londýne. Pozrieť si môžete aj Najlepšie a najhoršie oblečené celebrity tohto týždňa. Ak máte radi pyžamovú módu, určite si pozrite náš najnovší Trend týždňa, ktorý sa bude volať Pyžamová párty. Čaká vás aj ďalšia z našich Premien, sama som zvedavá, ako to tentoraz vyjde. Sledujte nás, nech vám nič neujde!

Chrípky a angíny obchádzajú našu redakciu. Ak aj vy patríte medzi tých „šťastlivcov“, želáme skoré uzdravenie. Jeseň je krásne ročné obdobie a je škoda ho presedieť doma pri šálke horúceho čaju so zimnicou a červeným nosom pri temperujúcom radiátore. Keď sme už pri tom kúrení, aj vy ste počuli tie zvuky, ktoré takmer celému svetu minulý týždeň naháňali hrôzu? Vraj to boli teplárne… (ani vy tomu neveríte? Tá príšera na oblohe nasvedčovala niečomu inému. Začínam sa báť. Idem radšej do perín…)

Krásny večer, milé dámy, čítame sa na Dámskej jazde!

P.S. Nezabudnite sledovať našu Facebookovú stránku Dámskej jazdy! 😀

Vaša Dáma X

P.S.

Videom týždňa je najnovšia pieseň od môjho obľúbenca Roba Opatovského. Vedeli ste, že to hlasovo tak vysoko vytiahne? Neverná je nádherná pieseň, plná emócií, citov… Vypočujte si ju v slúchadlách, stojí to za to!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk