Akým spôsobom najšetrnejšie nanášať mejkap?

Akým spôsobom najšetrnejšie nanášame mejkap?
thinkstockphoto.com

V líčení neexistujú pravidlá „smieš-nesmieš“. Je však možnosť, ako napríklad mejkap ušetriť a neminúť ho zbytočne predčasne…

Či už používate tekutý mejkap, alebo vás očaril skôr tuhý penový alebo minerálny, môžeme si vybrať spôsoby jeho aplikácie. Podľa toho, aké pomôcky nám slúžia pri každodennom nanášaní, môžeme si odsledovať aj to, ako nám dlho mejkap vydrží.

Hubka

Líčiť tvár s hubkou má svoje výhody, pokiaľ ide o vysoký krycí efekt a dokonalé vyplnenie pórov. Avšak, čo sa týka tekutého mejkapu, ten hubka môže veľa nasať, následkom čoho mejkap minieme o polovicu času skôr, než by sme ho mohli minúť.

Záleží aj na kvalite hubky. Pokiaľ si zakúpite kvalitnú latexovú hubku, môžete si situáciu zlepšiť tým, že ju jemne navlhčíte vo vode. Vtedy má menšiu absorbčnú schopnosť.

Pri tuhšom mejkape je taktiež sacia schopnosť vyššia, ale menej ako pri tekutom.

Ruky

Keby si nanášate mejkap len bruškami prstov, bol by to najšetrnejší spôsob aplikácie mejkapu. Keďže však väčšina žien preferuje spôsob nánosu väčšieho množstva mejkapu na tvár a jeho následné rozotieranie celými rukami, značné množstvo mejkapu skončí v servítke alebo spláchnuté v umývadle.

BB a CC krém. Aký je medzi nimi rozdiel?

Štetec

Nie je štetec, ako štetec. Pokiaľ sa upriamite na kvalitné vlákno, bude aplikácia mejkapu pomocou štetca tá najšetrnejšia voľba. Štetce určené na nanášanie mejkapu sú vyrábané zo syntetického vlákna, ktoré nepohlcuje krémový mejkap. Prírodné vlákno je určené skôr na púder, lícenky, či očné tiene.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk