Ako zvláda materstvo Evita Urbaníková?

Evita Eva Urbaníková

Túto činnosť, ktorú robí s ročným synom, považuje za ozajstnú psychohygienu.

Slovenská spisovateľka Eva Urbaníková, známa aj ako Evita, si dosýta užíva starostlivosť o syna Jakuba, ktorý práve dnes oslavuje prvé narodeniny. „Sedieť pri Kubovi na dlážke a pol hodinu si kotúľať loptu, to je taká psychohygiena… Keď som mala Filipa alebo Lindu a bola som mladšia, tak mi to prišlo, že ‚Ježiš, to je strašná nuda‘, ale teraz si to hrozne užívam. Pri tom kotúľaní lopty sa totiž rozprávam so staršími deťmi, takže je to celé také fajn,“ povedala v rozhovore pre agentúru SITA autorka, ktorá s partnerom Pawlom Twardzikom v súčasnosti vychováva spolu tri dcéry a dvoch synov.

Dni jej preto podľa vlastných slov ubiehajú veľmi rýchlo. „Aj sa pracuje, aj detí je veľa, takže kým ich rozvezieme na krúžky, kým s každým niečo preberieme, kým sa navarí, kým sa povenujeme Kubkovi a kým niečo porobíme, tak už je zase noc. Cez víkendy nás potom nachádzajú v stave ‚Uf, konečne je po pracovnom týždni‘,“ zasmiala sa Evita.

Známa spisovateľka sa však už naučila dopriať si aj oddych. „Už mám štyridsať, takže som sa už naučila sa aj zastaviť. Už viem, že mi nič neujde a viem, že keď poviem nie, tak to neznamená, že niekomu ubližujem, ale že si len strážim svoj čas. Hlavne Kubo je malinký, takže ma teraz ešte potrebuje a ja sa mu skutočne rada venujem,“ uzavrela.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk