Ako ukončiť otrasné prvé rande?

Rande, dvaja, pár, láska

Za aký čas zistíte, že z tohto stretnutia sa vyvinie katastrofa? A ako sa z neho štýlovo vytratiť? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch.

Mnohé z nás to zažili, a to katastrofu na prvom rande. Niekedy je jednoducho ťažké ľudí odhadnúť a zo zdanlivo pána Božského sa vyvinie pán Hrozný. Dá sa vlastne určiť vopred, že z prvej schôdzky s ním bude horor? A vôbec. Ako vykľučkovať z tejto trápnej situácie? Odborníčka na vzťahy a zoznamovacia kaučka Nina Deissler radí nasledovné:

Dajte mu polhodiny

Aj keď každé rande je iné a často katastrofu zistíme už po pár sekundách, dajte mu šancu aspoň polhodiny. „Podvedome má každý z nás jasné predstavy o tom, aký by mal byť náš potencionálny partner, i keď si nahovárame, že to tak nie je. Keď sa ukáže potom náš nádejný vyvolený úplne iný, skazí nám to samozrejme náladu,“ hovorí Nina Deissler. Napriek tomu, dajte mu aspoň polhodiny. Často za tým býva tréma a prekvapenie, ktoré môžu mnohé pokaziť. Podľa odborníčky na vzťahy by sa to malo za tú polhodinu vykryštalizovať. „Dôležité ale je, aby ste očividne zlé rande nepreťahovali len zo slušnosti. Iba by ste zbytočne strácali čas. Svoj aj toho druhého.“

Ako katastrofálne rande ukončiť?

V tomto buďte opatrná, aby ste mu nič nekládli za vinu, lebo celá situácia by sa mohla skomplikovať. Zvoľte napríklad tieto vety: „Ďakujem ti, že si si našiel čas. Je to fajn, ale mám pocit, že toho nemáme veľa spoločného.“ S tým by sa mal každý príslušník silnejšieho pohlavia bez problémov vyrovnať a uzavrieť životnú kapitolu týkajúcu sa vás: „No dobre, jednoducho nie som jej typ.

Nina upozorňuje, že nás to síce môže stáť veľké premáhanie, ale omnoho menej férovejšie by bolo, keby ste sa tvárili ako keby nič. Rozišli by ste sa so zlým pocitom a pravdepodobne by si potom robil nádeje do budúcna. Takto mu dáte šancu zachovať si tvár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk