Ako stratiť tuk na bruchu v každom veku?

Ako stratiť tuk na bruchu v každom veku?
Ako stratiť tuk na bruchu v každom veku? Thinkstock

Vyhovárate sa na to, že už máte svoje roky a priberanie k tomu jednoducho patrí? Presvedčíme vás, že s kilami navyše sa dá veľa urobiť aj po štyridsiatke!

Hovoríte si, že priberanie po štyridsiatke je nevyhnutné kvôli spomaľujúcemu sa metabolizmu? No to vôbec neznamená, že sa tento stav nedá zmeniť. Prezradíme vám ako.

Prečo sa metabolizmus spomaľuje?

Vedci tvrdia, že spaľovanie tukov sa vekom skutočne spomaľuje. Hlavnou príčinou je pokles svalovej hmoty. Po každej dekáde rokov klesá o osem percent a po tridsiatke dokonca až o desať percent. „Po štyridsiatke naše telo stráca svalovú hmotu rýchlejšie (zhruba pol kila za rok) a keďže svaly sú metabolicky najviac aktívne, spomaľuje sa aj náš metabolizmus,“ tvrdí Wayne Westcott, PhD.. Čo zapríčiňuje pokles svalovej hmoty, to odborníkom zatiaľ nie je známe.

5 krokov, ako zrýchliť váš metabolizmus

Viac svalov, rýchlejší metabolizmus?

Ak vekom strácame svaly a preto sa nám spomaľuje metabolizmus, malo by byť logické, že ho opäť zrýchlime tým, ak sa dáme na silové cvičenia podporujúce rast svalov. No je to skutočne tak? Istý výskum zistil, že zdvíhanie závažia dvakrát týždenne po dobu 25 minút pomôže udržať vaše spaľovanie tukov aj po štyridsiatke rovnaké ako ste ho mali v dvadsiatich rokoch. „Uvedený fakt sa nám potvrdil na vzorke viac ako 1600 ľudí vo veku medzi 21 a 80 rokov, ktorí cvičili dvakrát týždenne silové cvičenie po dobu 10 týždňov a došlo u nich nárastu svalov a zrýchleniu metabolizmu. Najlepšie na tom je, že nezáležalo na tom, či respodenti mali 25 alebo 75 rokov, výsledky boli podobné naprieč všetkými vekovými skupinami,“ tvrdí autor štúdie, fyziológ Wayne Westcott.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk