Ako mať v lete krásne vlasy? Inšpirujte sa Lenkou Šoóšovou

Lenka_soosova_po.jpg

Vzhľad našich vlasov má veľký vplyv na celkový dojem, ktorý zanechávame. In sú vlasy pôsobiace zdravo a bohato, ako sa na korunu krásy patrí. Preto sa oplatí poznať fígle a triky, ako si ju na hlave vyčarovať.

Nie je to tak dávno, čo platila síce nelogická, ale zato so železnou pravidelnosťou dodržiavaná priama úmera – čím viac rokov, tým kratšie vlasy. Len čo sa z mladých žien stali matky, k slovu sa dostávali krátke strihy. Dnes je to, našťastie, inak a pestovanie koruny krásy patrí k životnému štýlu. Trochu šarapaty v tom spôsobuje genetika, ale aj životospráva, choroby či namáhanie vlasov. Netreba však zúfať. Pomoc existuje pre všetky typy vlasov a splniť sa dajú sny o každom účese.

Optické klamy

Čarovať sa dá výborne so svetlom. Jemným melírom možno docieliť opticky hustejšiu hrivu aj na redších alebo jemnejších vlasoch. „Vhodné určite nie sú výrazne kontrastné prúžky rôznych odtieňov, ale oživenie vlasov dvoma až troma tónmi zvyčajnej farby spôsobí, že sa od nich bude svetlo inak odrážať a opticky získajú na objeme,“ radí kaderníčka Dominika Jastrabová. Veľmi dôležitý je aj strih. Absolútne nevhodný je taký, pri ktorom majú všetky vlasy rovnakú dĺžku. „Ženy si často myslia, že pri redších alebo jemných vlasoch sa musia uspokojiť iba s krátkou dĺžkou. Nemusia, ak majú vzdušný účes zostrihaný vo vrstvách a pravidelne si ho nechávajú upravovať u kaderníka,“ myslí si D. Jastrabová. „Samozrejme, maxidĺžka tiež nie je úplne ideálna, pretože prirodzená váha vlasov ich ťahá dole, a potom vyzerajú málo vzdušné a pružné.“ 

Trik so sušením

Dôležitý je aj spôsob sušenia vlasov. Je jedno, či máme vlasy krátke, alebo dlhé, pokiaľ chceme objem, vlasy fénujeme zásadne zospodu v predklone a pri nízkej teplote. „V jednej ruke držíme fén a prstami druhej vlasy zdvíhame od pokožky hlavy smerom von. Najideálnejšie je nepoužívať na mokré jemné vlasy kefu. Tak sa vyhneme tomu, aby boli ešte krehkejšie,“ radí kaderníčka. Keď sú vlasy takmer suché, ku korienkom pridáme malé množstvo tužidla na zväčšenie objemu. Zdôrazňujeme, že malé! Priveľa stylingových prípravkov vlasy zbytočne zaťažuje a hoci sa veľmi snažíme, výsledkom je opak – plochá a ochabnutá koruna krásy. „Až keď sú vlasy úplne suché, hlavu zodvihneme a prstami ich ešte našuchoríme smerom od korienkov von. Niekedy pomáha, keď vlasy napríklad na vrchu hlavy jemne trieme krúživým pohybom dlane. Vo finále všetko zafixujeme vhodným lakom, ktorý vlasy udrží vzdušné a nezlepí ich,“ hovorí Dominika Jastrabová.

Adriana_stasekova.jpg
Adriana Stašeková

Dĺžka na počkanie

A teraz dobrá správa pre všetky dámy, ktorým nestačia optické triky, alebo nemajú trpezlivosť pestovať si dlhú hrivu, hoci po nej veľmi túžia. Nový spôsob predlžovania a zahusťovania vlasov nazvaný TV-Stripe, ktorý dorazil aj na Slovensko, je jednoduchým a hlavne efektívnym riešením. Na rozdiel od doteraz používaných spôsobov predlžovania vlasov je TV-Stripe výnimočný v tom, že na získanie dlhších vlasov netreba žiadne strojčeky, keratínové spoje, mikroringy ani nalepovacie pásiky. „Je to skutočne unikátna metóda, ktorá problém s dĺžkou alebo objemom rieši dlhodobo. Vďaka tomu, že spoj je takmer neviditeľný a nevzniká „pramienkovanie“, pôsobia napojené vlasy veľmi prirodzene, k čomu prispieva aj to, že na výrobu TV-Stripe sa používajú len prírodné vlasy najvyššej kvality,hovorí Adriana Stašeková, riaditeľka spoločnosti Fischbach-Miller, kde metódu TV-Stripe vyvinuli.

Sila jednoduchosti

Možno by ste sa čudovali, koľko tvárí nášho šoubiznisu má krásne vlasy práve vďaka TV-Stripe! Napríklad moderátorky Kvetka Horváthová a Šoóšová sa tým vôbec netaja, naopak, TV-Stripe priznávajú a nedajú naň dopustiť. „Vyskúšala som už všeličo, ale vlasy Fischbach-Miller sú jednoducho unikát. Bola som prekvapená, ako ľahko sa pripojili k mojim vlasom. Necítila som na hlave žiadnu záťaž, zato zmena to bola okamžitá a efektná. Keďže som zaneprázdnená, páči sa mi, že sa o napojené vlasy nemusím nijako špeciálne starať. Aj v televíznej maskérni oceňujú, že spoj takmer nepoznať, preto mi aj z predĺžených vlasov môžu robiť mnoho rôznych účesov.“

Princíp metódy TV-Stripe na predĺženie vlasov a získanie ďalšieho objemu spočíva v tom, že prirodzené ľudské vlasy sú na jemnom tyle, do očiek ktorého sa vlasy, ktoré máte na hlave, jednoducho vháčkujú. Vlasy sa preto nepoškodia ani pri aplikácii, ani pri ďalšej starostlivosti a údržbe, ktorá je veľmi jednoduchá. „Spoj je takmer neviditeľný, vôbec ho necítite, pramienky vašich vlasov nie sú namáhané, a preto je tento spôsob vhodný aj pre ženy s veľmi jemnými alebo riedkymi vlasmi, vysvetľuje A. Stašeková.

Novú „hlavu“ vám za hodinu, maximálne hodinu a pol, vyčarujú v každom kaderníckom salóne, ktorý prešiel školením a má certifikáciu spoločnosti Fischbach-Miller. Ich aktuálny zoznam nájdete na www.fischbach-miller.sk.

Extra tipy pre bohatú hrivu

  • Prstami si pravidelne masírujte pokožku hlavy, stimulujete tým krvný obeh a rast vlasov.
  • Nepoužívajte prípravky na vlasy s obsahom alkoholu, ten vlasy výrazne vysúša.
  • Vankúš oblečte do hodvábnej obliečky. Za odmenu sa budú vlasy menej poškodzovať aj vypadávať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk