Ako jednoducho spáliť kalórie počas leta?

Zdravie
shutterstock

Vyformujte si aj vy krásnu postavu bez neustáleho potenia sa v posilňovni. Máme pre vás niekoľko letných aktivít, vďaka, ktorých spálite ľahko kalórie a získate peknú postavu.

Slnko, voda či oddych na pláži, to všetko nám symbolizuje leto. A práve v lete každá z nás túži po štíhlej a peknej postave. Ako ju však docieliť pokiaľ cvičenie vo fitness centre nie je našou silnou stránkou?

Tieto letné aktivity a činnosti vám pomôžu spáliť kalórie rýchlo a ľahko:

1. Plážový volejbal

Tento kolektívny šport je skvelý nielen na zoznámenie sa, ale aj rýchle spaľovanie tukov. Počas hry zapájate takmer všetky svaly a nakoľko je pohybovanie sa v piesku náročnejšie, chudnutie je o to účinnejšie. A zároveň sa vám počas športovania aj krásne opaľuje pokožka do bronzova.

Počet spálených kalórií: 272

2. Záhradníctvo

Spáliť kalórie sa jednoducho dá aj vo vašej záhrade a pritom si zveľadujete svoje okolie. Neustále ohýbanie sa v drepe priaznivo pôsobí na vaše brucho aj stehná a vaša záhrada bude predmetom závisti všetkých susedov.

Jednoduché spôsoby, ako obmedziť cukor v strave

Počet spálených kalórií: 136 kalórií

3. Tenis, squash, stolný tenis

Sú vynikajúcim spôsobom, ako sa udržať v dobrej forme a pritom sú nenáročné na vybavenie. Vďaka raketovým športom si spevňujete celé telo, trénujete svoj postreh a zároveň ste v kontakte aj s inými ľuďmi. Výhodou je, že týmto športom sa môžete venovať celý rok bez ohľadu na počasie.

Spálené kalórie: od 272 kalórií

4. Jazda na bicykli

Cykloturistika môže byť skvelým spôsobom, ako sa vydať do prírody, zrelaxovať si myseľ a zároveň schudnúť. Ľahká jazda spáli viac kalórií, než chôdza a jazda do kopca udrží vaše nohy pekné a pevné.

Spálené kalórie: 204 kalórií

5. Frisbee

Zábavná a ľahká hra, ktorá vás udrží v kondícii. Už po 30 minútach tejto hry s priateľmi dokážete spáliť niečo cez 272 kalórií.

6. In-line korčuľovanie

Je silovo- vytrvalostná aktivita, ktorá priaznivo vplýva na posilnenie srdcovo cievneho a dýchacieho systému človeka, zníženie krvného tlaku a odbúranie stresového faktoru. Zároveň posilňuje chrbticu, nohy, boky a zadok.

Spálené kalórie: pri pokojnom tepme od 168 kalórií

7. Plávanie

Osviežujúca činnosť, ktorá posilňuje celé vaše telo. Už aj pri pomalom presune cez vodu vykonávate aeróbne cvičenie, ktoré vám pomáha chudnúť.

Prekvapivý dôvod, prečo sa vám nedarí schudnúť

Spálené kalórie: 204 kalórií

8. Prehliadky kultúrnych pamiatok

Vydajte sa pešo do ulíc a prezrite si s partnerom pamiatky. Už aj polhodinová prechádzka a návšteva historických miest vám pomáha posilňovať vaše telo a zároveň chudnúť.

Spálené kalórie: od 129 kalórií

9. Potápanie

Ak ste práve na dovolenke, určite si ju okoreňte potápaním alebo šnorchlovaním. Táto aktivita je nielen zábavná, ale aj vynikajúca pre posilňovanie nášho tela. Ak ešte nemáte prebádaný podmorský svet, spojte príjemné z užitočným a vyskúšajte túto exotickú aktivitu.

Spálené kalórie: 238 kalórií

10. Jazda na koni

Jazda na koni sa môže zdať jednoduchou, no opak je pravdou. Musíte počas nej zapájať celé svoje telo a neustále sedieť vo vzpriamenej polohe. Ideálna činnosť na posilnenie zadku a nôh.

Počet spálených kalórií: od 143

11. Kosenie trávnika

Túto činnosť väčšinou nechávame na našom manželovi a pritom je to vynikajúci spôsob chudnutia. Tlačenie kosačky a neustála práca rúk a nôh má rovnaký efekt, akoby ste cvičili v posilňovni.

Spálených kalórií: 196

Vyberte si aktivitu, ktorá vám najviac vyhovuje a chudnite aj vy ľahko i zábavne.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk