Ako často je potrebné strihať vlasy?

Ako často je potrebné strihať vlasy?
shutterstock.com

Upravujete svoj strih vlasov často? Alebo návštevu kaderníka považujete za nutnosť len v prípade lámajúcich sa končekov. Mali by ste sa prispôsobiť svojej korune krásy.

Niektoré ženy považujú návštevu kaderníka za životnú nevyhnutnosť, a preto sa v jeho kresle ohrievajú so železnou pravidelnosťou. Avšak tie ženy, ktoré vyhľadajú pomoc odborníka až vtedy, keď vlasy vyzerajú ako slama, by mali svoje návyky pomeniť.

Iste sa vám stáva, najmä pri dlhých vlasoch, že si neviete dať rady s účesom. Tento problém môže nastať aj v prípade účesu, ktorý sa nášmu typu vlasu nehodí. Ale pohodlnosť a nepravidelné zostrihávanie končekov, môže časom vytvoriť nepekný efekt na vlasoch.

Strihanie končekov nesúvisí s rastom vlasov, ako sa niektoré ženy domnievajú, ale zo zdravotného a vizuálneho hľadiska je výborným riešením.

Vlasy pri korienkoch dostávajú prirodzenú výživu z pokožky hlavy, ktorá produkuje jemnú vrstvu mazu. Dlhý vlas však nedokáže byť vyživený celý dostatočne, keďže mu dopomáhame žehličkami, kulmami, fénmi, prípadne lakmi a farbami. Aby sa z tohto poškodenia nezlomil vlas sám, je potrebné ho zastrihávať. Lámaniu vlasu predchádza neestetické štiepenie, prípadné krepovatenie vlasov, čo zbytočne pôsobí nezdravo a neupravene.

Každý vlas je iný. Niektorý je jemný a menej odolný vonkajším vplyvom a sú pevné a tvrdé vlasy, ktorým aj menej časté úpravy neprinesú nepekný efekt. V prípade, že vaše vlasy sú páperovité, jemné, majú častejší sklon k lámavosti, farbenie ich dokáže značne oslabiť. Odporúčaná návšteva kaderníka je každý mesiac. Ženy s pevnými vlasmi ľahšie znášajú chemické zásahy farbenia, rovnako ako tepelnú úpravu vlasov. V tomto prípade postačí zdravotné prestrihanie končekov každých 8-10 týždňov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk