Aké sú najčastejšie sexuálne problémy žien?

Problémy v sexe, dvaja. milovanie
Aké sú najčastejšie sexuálne problémy žien? GettyImages

Naša sexualita sa v priebehu života mení a s ňou nastupuje aj rad problémov, ktoré nás trápia. Zistite, s akými sexuálnymi ťažkosťami žena v priebehu života zápasí.

Výskum realizovaný na skupine žien vo veku 16 až 74 rokov prišiel na to, že niektoré sexuálne ťažkosti sú pre určitý vek špecifické, zatiaľ čo iné trápia širšiu skupinu žien bez ohľadu na vek.

1. Nedostatok sexuálnej túžby

Najčastejší výskyt nízkeho libida zaznamenala veková skupina 50 až 60 rokov. Nedostatok sexuálnej túžby sa teda evidentne zvyšuje s vekom. Rovnako však postihuje aj jednu tretinu mužov vo vyššom veku. Čo je príčinou? Na vine je pracovná vyčerpanosť, antikoncepcia, antidepresíva, partnerská disharmónia.

2. Vaginálna suchosť

Výskum ďalej odhalil, že ani vaginálna suchosť nie je len pojmom. Problémy s prirodzenou lubrikáciou vaginálnej sliznice pociťujú ženy vo veku 16 až 49 rokov s tým, že po menopauze a hormonálnych zmenách sa tento problém zhoršuje. Našťastie existujú gély, ktoré môžu túto nepríjemnosť zmierniť. Nie je nutné sa za ich používanie hanbiť.

3. Dosahovanie orgazmu

Ženy, ktoré majú najčastejšie problémy s dosahovaním orgazmu sú vo veku medzi 20 až 24 rokom. Súvisí to najmä s faktom, že v tomto období vystriedajú veľa náhodných partnerov a známostí, čo u žien znižuje pravdepodobnosť vyvrcholenia.

S pribúdajúcim vekom, stálym sexuálnym partnerom a poznávaním vlastného tela sa táto situácia zlepšuje.

Po tridsiatke je orgazmus najľahšie dosiahnuteľný a najintenzívnejší, a tento blažený stav nekončí ani po štyridsiatke. Mierne zhoršenie sa preukázalo až okolo päťdesiateho roku života.

4. Bolestivý sex

Problémy s dosahovaním orgazmu nie je to jediné, čo mladšiu generáciu trápi. Bolestivý sex (bolesť v pošve, klitorise alebo pyskoch pri pohlavnom styku) najčastejšie hlásia ženy vo veku 16 až 19 rokov, pričom po tridsiatke sa tento problém zmierni. V päťdesiatke však ženy opäť hlásia tento problém. Nakoľko u ženy nastávajú výrazné hormonálne zmeny.

Vedci uviedli, že príčinou môže byť aj vaginálna suchosť, infekcie močových ciest alebo psychická trauma. V prípade, ak bolesť pretrváva, je nutné navštíviť lekára!

Ženské telo je neustále vystavené meniacim sa hladinám hormónov. Keď k tomu pridáme aj každodenné faktory, akými sú stres, únava či zdravotné problémy, máme pred sebou kopu dôvodov, prečo vznikajú sexuálne problémy. Dôležité však je, aby ste s partnerom spoločne začali hľadať príčinu a riešiť prípadný problém. Jedine tak môžete dosiahnuť zlepšenie sexuálneho života prípadne úplne vyriešiť daný problém.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk