Aké nástrahy na vás môžu číhať na letnej dovolenke v Chorvátsku?

1.png
Foto: Pexels.com

BRATISLAVA 28. mája (DámskaJazda.sk) – Chorvátsko je stále obľúbenou destináciou Slovákov, kde stráviť letnú dovolenku. A na popularite nestráca ani dnes. Nie je to ale všetko len ružové, aj v Chorvátsku na vás čaká niekoľko nástrah, na ktoré by ste si mali dať pozor.

Ako platiť v Chorvátsku?

Chorvátsko nemá euro a národnou menou sú kuny. A aj napriek tomu, že mnoho miest vám poskytne možnosť platiť v eurách, tak to nie vždy je výhodné. Najlepšie je, ak si zmeníte eurá na kuny ešte pred samotnou cestou. Vyhnete sa tak problémom na miestach, kde eurami nezaplatíte. Navyše je Chorvátsko v porovnaní so Slovenskom o niečo drahšie.

Ak je to možné, tak všade, kde sa bude dať, plaťte kartou. Ušetríte tak za poplatky a nevýhodné kurzy.

2.jpg
Foto: Pixabay.com

Ceny v Chorvátsku

Ceny sú v Chorvátsku o čosi vyššie než u nás, najmä v turistických oblastiach. Aj tak je však na tom cenovo lepšie ako napríklad Španielsko alebo Taliansko či Grécko. Ak teda chcete ušetriť, tak vám radíme nakupovať v supermarkete a do reštaurácie choďte o niečo ďalej od pláže a hlavných turistických miest.

Pozor na medúzy a morských ježkov

Nepríjemným zážitkom môže byť okrem kamenistej pláže aj popŕhlenie medúzou. Nepodceňujte preto pred cestou cestovné poistenie, ktoré vám poslúži práve v takýchto prípadoch. Aj keď sa tu medúzy nevyskytujú vo vysokej miere, naraziť na ne môžete. Pri kúpaní si dajte pozor aj nato, aby ste nestúpili na morského ježka. Ostne tohto živočícha vám môžu dovolenku pekne znepríjemniť.

3.jpg
Foto: Pixabay.com

Kradne sa aj v Chorvátsku

Bohužiaľ, od krádeží nie ste uchránený ani v Chorvátsku. V posledných rokoch so zvyšujúcim sa počtom turistov narastá aj počet malých zlodejov. Je preto dobré nenosiť v kapsách nič dôležité a cenné. Takisto pri sebe noste menší obnos peňazí v hotovosti a vždy si dávajte pozor na svoje veci, batohy a kabelky. Niektoré cennosti si môžete poistiť vďaka cestovnému poisteniu, aby sa vám nestalo, že prídete o drahý telefón a nedostanete žiadne odškodné.

Cestovanie autom

Ak ste sa rozhodli cestovať do Chorvátska autom, pamätajte, že najmä v období letných prázdnin môžete v kolónach stráviť aj niekoľko hodín. Dobré je si cestu dopredu naplánovať a zvoliť vhodnú trasu aj deň. Najhoršie sú víkendy, preto odporúčame vyraziť radšej v týždni.

4.jpg
Foto: Pixabay.com

Pred cestou do Chorvátska sa pripravte. Dopredu si všetko naplánujte a peniaze si zameňte ešte na Slovensku. Vyhnete sa tak nevýhodnému kurzu. Najlepšie je platiť kartou všade, kde sa dá. Nezabúdajte na cestovné poistenie. To vám ušetrí veľa starostí, ak sa stane, že sa zraníte alebo vás okradnú.

Chorvátsko je stále veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou a svoj pôvab pravdepodobne ešte dlho nestratí. Užite si leto v Chorvátsku naplno.

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk