8 prekvapivých príčin vašej samoty!

Vzťah
shutterstock

Zaujíma vás, prečo máte problém nájsť si partnera? Problém môže byť v nesprávnych spoločenských návykoch. Máte ich aj vy?

Mnoho žien či mužov sa pýta samých seba, prečo sú single, a pritom nie sú schopní priznať si, že ich správanie nemusí byť úplne prijateľné pre tých, ktorých chcú.

Vašich potencionálnych partnerov môže odrádzať to, čo robíte alebo hovoríte. Prečítajte si možné dôvody, prečo nemáte šťastie v láske.

1. Nerada trávite čas vonku: Máte rada pohodlie a súkromie svojho domova natoľko, že myšlienka ísť niekam do mesta vás odrádza. Ak však stále trávite čas doma, len ťažko spoznáte nových ľudí, a tým sa aj znižujú vaše šance na lásku.

2. Ste príliš zaneprázdnená : Tu ide o problém mnohých ľudí, ktorí veľa pracujú a nemajú čas na súkromný život. Avšak, vždy je potrebné zresetovať myseľ a stráviť čas s priateľmi. Ak k tomu pridáte aj občasné randenie, bude to príjemné spestrenie všedných dní.

3. Vhodné oblečenie: Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka. Keď celý týždeň chodíte v jednom tričku, na nikoho to nezapôsobí. Dávajte si preto pozor, akým spôsobom sa prezentujete. Nikto nechce chodiť s niekým, kto vyzerá, akoby sa týždeň nesprchoval. Snažte sa preto pôsobiť na svoje okolie príjemne a upravene.

4. Nie ste vyliečená z predchádzajúcich vzťahov: Niektoré problémy týkajúce sa vzťahov môžu trvať mesiace či roky. Pokiaľ ale nechcete byť neustále sama, musíte sa naučiť tieto problémy riešiť. Inak vysielate pre svoje okolie signál –nedostupná.

Ako využiť svoje zmysly pre lepší sexuálny život?

5. Máte šialené vysoké nároky: Ľudia sa radi zaraďujú do kategórií od 1-10. Pokiaľ ste vy 7, tak by ste mali randiť s ľuďmi, ktorí sa pohybujú medzi 6 a 8. Toto nemusí vždy platiť pre všetkých, ale určite nechcite chodiť len s ideálnym mužom, po ktorom túži takmer každá žena. Napríklad, nečakajte, že budete chodiť s chlapom, ktorý je dokonalý gentleman, zarába šesť tisíc eur za mesiac a vyzerá ako Brad Pitt, inak budete čakať možno celý život a neúspešne.

6. Príliš sa spoliehate na stanovisko svojich priateľov a rodiny: Samozrejme, že sú to ľudia, ktorí sa starajú o vás a chcú pre vás to najlepšie. Ale tiež musíte byť schopná urobiť svoje vlastné rozhodnutie, a to najmä pokiaľ ide o partnerské vzťahy.

7. Ste príliš napätá: Občas je ťažké dostať sa na prvom rande do priateľskej atmosféry, najmä pokiaľ prežívate stres z prvej schôdzky. Pokiaľ ale nebudete pôsobiť uvoľnene a váš partner nebude mať pocit, že s ním trávite rada čas, pravdepodobne to bude aj vaše posledné rande. Uvoľnite sa a užívajte si vzájomné stretnutie a spoznávanie sa.

Prečo nemôžete nájsť veľkú lásku?

8. Niekedy môžete byť netaktná: Dávajte si pozor, aby ste sa svojimi rečami nedotkli citov druhej osoby. Každú vetu si treba najprv premyslieť a až potom vysloviť. V opačnom prípade to môže hrať proti vám a váš nový objav sa už neozve. Pravidlo znie – v prípade pochybností o tom, či máte alebo nemáte niečo vysloviť, si to radšej nechajte pre seba a vyhnete sa tak prípadným konfliktom.

Pokiaľ už nechcete byť sama, pokúste sa zbaviť týchto návykov postupne jeden po druhom. Nielenže to pomôže zlepšiť vaše možnosti v randení, ale tiež sa tým môže zlepšiť váš spoločenský život ako celok.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk