7 chýb, ktoré robíme počas umývania vlasov

Kúpeľ, umývanie vlasov, voda, umývať sa, kúpať sa, vlasy

Sú vaše kadere bez lesku a objemu alebo vás trápia rozštiepené končeky? Možno robíte nasledujúce chyby počas ich umývania.

Aj správne umývanie vlasov rozhoduje o tom, akú kvalitu vlasov máte. Prezradíme vám, aké chyby najčastejšie robíte.

Zbytky laku vo vlasoch – Pred umytím je dobré vyčesať si zbytky stylingových prípravkov. Vlasy sú tak po umytí lesklejšie a menej strapaté.

Nesprávny šampón – Možno sa vám to zdá ako banalita, ale aj šampón, ktorý zodpovedá vašim typom vlasov, rozhoduje, ako bude vyzerať vaša koruna krásy. Preto, ak máte mastné alebo suché vlasy, zvoľte si produkty, ktoré sú určené pre takýto typ vlasov.

Príliš veľa šampónu – Množstvo o veľkosti dvojeurovej mince bohate stačí i na dlhé vlasy.

Prečo si umývať vlasy jablčným octom? Výsledok vás šokuje!

Umývanie končekov – Vtrieť šampón až ku končekom vlasov skutočne nemusíte. Prečo? Končeky sa takmer vôbec nemastia a k ich očisteniu stačí pena, ktorá steká dolu.

Používanie neprírodných produktov – Vyhýbajte sa vlasovým prípravkom s obsahom silikónu, parabénov či tenzidov, ktoré nedostatky len maskujú. Hľadajte radšej produkty, ktoré obsahujú prírodné látky.

Príliš horúca voda– Ak chcete mať zdravé lesklé vlasy, zmiernite teplotu vody. Najlepšie je opláchnuť ich studenou vodou, vďaka nej bude pokožka hlavy lepšie prekrvená. Príliš teplá voda naopak vlasy zbytočne vysušuje a zaťažuje.

Utieranie vlasov nevhodným spôsobom – Po umytí vlasy uterákom netrite dosucha, pretože tak vám hrozia rozštiepené končeky. Stačí, keď ich jemne postláčate.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk