60 ročný muž vyliečil pečeň, spálil všetok tuk na bruchu a zbavil sa bolesti chrbta. A to všetko vďaka tejto zelenine

červená repa
60 ročný muž vyliečil pečeň, spálil všetok tuk na bruchu a zbavil sa bolesti chrbta. A to všetko vďaka tejto zelenine Thinkstock

Táto rastlina sa už roky používa pri problémoch s pečeňov, bolestiach chrbta a pri liečbe ďalších mnohých ochorení, tak prečo nevyužiť jej prospešné účinky na naše zdravie?

Repa ako zelenina je veľmi užitočná. Je bohatá na železo (rovnako ako cesnak) a odporúča sa ženám, aby ju konzumovali počas menštruačného cyklu. Červená repa sa používa už roky k liečbe mnohých chorôb. Okrem železa obsahuje  jód, rovnako ako kapusta, kyselinu listovú a tiež zdravé živiny, ktoré stimulujú látkovú výmenu. Je tiež dobré vedieť, že repa má veľké množstvo minerálov. Napríklad nájdete v nej draslík, ktorý chráni srdce od akejkoľvek choroby, meď ničí voľné radikály, horčík spolu ss jódom sa podieľa na biosyntéze hormónov štítnej žľazy, rovnako ako fosfor a železo zvyšuje energetickú hladinu.

Ak si chcete pripraviť recept, budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 2 cibule
  • 2-3 repy
  • ocot
  • Extra panenský olivový olej
  • soľ

Príprava:

1. Najskôr očistenú a umytú repu uvarte v slanej vode.  2. Nakrájajte na malé kúsky. 3. Cibuľu nakrájajte tiež na malé kúsky a zmiešajte s repou. Potom pridajte ocot a olivový olej. Pridajte soľ.

Tento šalát je veľmi užitočný pre detox hrubého čreva, čistí pečeň a pomôže navrátiť stratený zrak. Mali by ste to skúsiť a uvidíte úžasné výsledky.
Prosím, podeľte sa o tento článok s rodinou a priateľmi. Ďakujeme.

Zdravé potraviny nájdete aj v týchto skvelých e-shopoch:

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

www.fithacker.ru

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk