6 problémov, ktoré vám prezradí vaša pleť!

6 problémov, ktoré vám prezradí vaša pleť!
6 problémov, ktoré vám prezradí vaša pleť! GettyImages

Trápi vás suchá, začervenaná tvár alebo máte na nej škvrny? Odhaľte, čo vám chce vaša pokožka povedať!

Len máloktorá z nás sa môže pochváliť  tým, že nikdy nemala problém s pleťou. Väčšinou nás trápi aspoň jeden z nasledujúcich problémov. Prezradíme vám, čo je toho príčinou a ako to napraviť.

Mdlý vzhľad pleti

Je vaša pokožka bez života? Znamená to, že starne. Nové pleťové bunky totiž odrážajú svetlo lepšie. Starnutím ich vytváranie ubúda. Čo s tým? Pomôže vám píling. Ten  z pleti odstráni staré bunky a stimuluje produkciu nových.

Mastný lesk pokožky

Keby vaša pleť vedela rozprávať, tak vám určite povie: Už mi to stačí! Príčinou mastne lesknúcej pokožky je väčšinou vaša prehnaná starostlivosť a viac výživy, ako je potrebné. Ako to napraviť? Vaša pleť potrebuje odľahčiť. Napríklad pomôže pretrieť tvár obrúskom pre zmatnenie pleti a potom radšej zvoľte krémy s ľahším zložením.

Opuchnutá pleť okolo očí

Vaša tvár každému prezradí, že ste sa zle vyspali. Alebo presnejšie – vaša hlava ležala príliš nízko, čo spôsobilo nahromadenie lymfy. Ako problém odstrániť? Pomocou gélových náplastí, ktoré si nalepte pod oči. Do budúcna si radšej dajte pod hlavu viac vankúšov.

Drsná pleť, ktorá sa šúpe

Vaša pokožka volá, že je smädná. Doprajte jej dostatok hydratácie. Pri znížení obsahu vody v tkanivách pod 10 percent totiž vaša pleť získa suchý vzhľad a začne sa šúpať. Napraviť to môžu intenzívne hydratačné krémy a počas dňa vašu tvár osviežte hydratačnými sprejmi.

Začervenaná pleť

To znamená, že je podráždená. V mnohých prípadoch ide o alergickú reakciu. Často na konzervačné látky, či parfumy nachádzajúce sa v krémoch. Čo vašu pleť upokojí? SOS riešením bývajú anti-red-ness séra. A nabudúce radšej prípravok najskôr vyskúšajte na predlaktí ešte pred tým, ako ho použijete na tvár.

Pleť pokrytá drobnými tmavými škvrnami

Zväčša ide pigmentové škvrny. Vaša pokožka vás upozorňuje na nadbytok melanínu, ktorý napríklad spôsobuje nadmerné slnenie na slnku alebo hormonálne zmeny v tele ženy. Čo s tým? Skúste krém tlmiaci produkciu melanínu.

Pleťovú kozmetiku si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk