5 zvykov, ktoré rozjasnia pleť

Líčenie, mejkap, kráska, beauty

Najhoršia vec, ktorú pre svoju pleť môžete urobiť, je nerobiť nič. Zmeňte to vďaka jednoduchým radám.

Zaradiť do svojej starostlivosti o pleť čistenie, vyživenie, hydratáciu a ochranu pleti je základ. Tu je 5 tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť kvalitu pleti.

Čistenie je dôležité

Keď sa pozriete na niekoho s perfektnou žiarivou pleťou, jedna vec je istá: určite si nikdy nezabudne vyčistiť svoju pleť. Čistenie pleti je prvý krok, ktorý musí byť opakovaný každé ráno po zobudení a každý večer pred spaním. Neexistujú žiadne ospravedlnenia. Naša pleť je každý deň vystavená toľkým nečistotám, že by bolo ťažké ich zrátať. Tu sú niektoré z nich: mastnota, make-up, znečistenie ovzdušia, špina, produkty na vlasy, parfumy a pod. Ak chcete mať peknú pleť, treba ju čistiť. Na nevyčistenej pleti sa tvoria nedokonalosti, je mastná alebo suchá, sú na nej čierne bodky, upchané póry a áno, aj vrásky. A to nie je nevyhnutné! Zaberie to len asi minútu efektívne vyčistiť pleť. Vyberte si takú čistiacu pleťovú vodu, ktorá bude vyhovovať vašej pleti, či už máte suchú alebo mastnú pleť. Mala by obsahovať také zjemňujúce a hydratačné zložky ako je Aloe vera a antioxidanty. A dámy, nikdy nezabúdajte odstrániť všetok make-up, ak chcete mať peknú pleť! Make-up upchávajúci póry a nečistoty spôsobujúce vrásky musia byť odstránené.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia…

Pre ľudí s dokonalou pleťou je každodenná starostlivosť o pleť rovnako dôležitá ako napríklad čistenie zubov alebo sprcha. Nie je tu na výber. Nikdy nezabúdajú aplikovať hydratačný krém pred spaním. Vďaka tomu je pleť hydratovaná a vyzerá fantasticky. Denný hydratačný krém by mal obsahovať aj SPF faktor, ktorý pleť ochráni počas dňa v každom ročnom období. Škodlivé UVA a UVB lúče slnka môžu nielen spáliť našu kožu, ale sú zodpovedné aj za prvé známky starnutia a môžu viesť k vzniku rakoviny kože. Ako tu bolo už spomenuté, nočný hydratačný krém je veľmi dôležitý, pretože vyživuje našu pleť počas noci. Skrátka dennodenná hydratácia pleti je základ!

Nezabúdajte na peeling

Ak peeling používate, potom viete, o čom hovoríme. Treba ho používať niekoľkokrát do týždňa. Pomáha odstraňovať odumreté časti kože a odhaliť tie nové. Pleť bude jemnejšia, hladšia a žiarivejšia.

SOS pomocníci

Niektorí ľudia, ktorí sa dobre starajú o svoju pleť, majú svoje vlastné tipy a triky. Skvelým príkladom je napríklad ráno opláchnuť pleť studenou vodou. Vďaka tomu sa pleť po dlhej noci „zobudí“ a aj póry budú vyzerať menšie. Ak viete, že vaša pleť vyzeráte unavene, studená voda jej dodá energiu. Ľudia, ktorí majú problém s kruhmi pod očami by každé ráno mali používať spevňujúci očný gél, tiež sa vyhnúť alkoholu a priveľa soli a nezabúdať na dostatočne dlhý spánok. Nezabúdajte, že existuje dôvod na to, prečo hovoríme „vyspať sa do krásy“.

Treba rozumieť produktom, ktoré používame

Niektorí ľudia nikdy nebudú mať dokonalú pleť. Prečo? Pretože nedodržiavajú pokyny a odporúčania, ktoré sú na obaloch produktov napísané. Podstatné je vybrať si také produkty, ktoré sú vhodné pre našu pleť. Mastná pleť, suchá pleť, pleť s vráskami, poškodená pleť – na všetky tieto problémy boli špeciálne vytvorené produkty, ktoré majú pomôcť práve s týmito problémami. Ľudia s dokonalou pleťou tiež dokonale rozumejú potrebám svojej pleti a vybrali si správne produkty. Ak máte mastnú pleť, vyberte si takú čistiacu vodu, ktorá pomáha odstraňovať prebytočný maz. Ak máte suchú pleť, použite hydratačný krém s bohatšou textúrou. A najdôležitejšie, pre čo najlepšie výsledky, dodržiavajte pokyny na obale! Ak napríklad nebudete dodržiavať poradie, v ktorom majú byť produkty použité alebo ich budete dávať príliš veľké množstvo, nemusíte dosiahnuť želané výsledky, prípadne si problém ešte zhoršíte.

Vytvoriť si správne návyky v starostlivosti o pleť nie je nič zložité. Uvidíte, že vaša pleť sa vám poďakuje a vy čoskoro uvidíte prvé výsledky. Nezabudnite, že zdravá pleť je vždy najkrajšia.

Herbalife

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk