5 vzrušujúcich lekcií pre grandiózne vyvrcholenie!

Sex, dvaja, orgazmus, vášeň
www.thinkstockphotos.com 5 vzrušujúcich lekcií pre grandiózne vyvrcholenie!

Doplniť si znalosti o erotike nikdy nie je na škodu. Preto dávajte dobrý pozor! Čaká vás hodina sexu!

Ak vám nestačí priemerne uspokojivý sex, tak práve pre vás sú určené nasledujúce riadky. Začína vyučovacia hodina sexu!

Prvá hodina – Biológia: Spoznajte svoje telo!

Ako vlastne nežné pohlavie dosahuje orgazmus? Klitoriálne alebo vaginálne? Kde sa nachádza ten legendárny bod G? Pre mnohé z nás je povestné vyvrcholenie stále veľkou neznámou aj preto, že málo poznajú vlastné telo. Preto si to pre istotu zopakujme. Klitoris je malý výstupok, ktorý sa nachádza nad vnútornými pyskmi. Tento povestný orgán môže byť dlhý až desať centimetrov a jeho dráždenie je najistejšou cestou k orgazmu pre mnoho žien. V prípade vaginálneho orgazmu je dôležité poznať bod G. Kde ho nájdeme? Nejde vlastne ani tak o bod, ale o celú oblasť. Nachádza sa v hĺbke približne troch až piatich centimetrov v pošve smerom k brušnej stene, a to pozdĺž močovej trubice. To vysvetľuje aj fakt, prečo máte pri stimulácií tejto oblasti nutkanie ísť na malú potrebu. Čo je však najdôležitejšie, vaginálny a klitoriálny orgazmus majú spoločného omnoho viac, ako sa nazdávate. Klitoris a bod G nie sú vôbec dva odlišné svety. „Vaginálne steny sú bezprostredne spojené s vnútornou štruktúrou klitorisu,“ tvrdí sexuálna terapeutka Ann-Marlene Henning. „Medzi G-zónou a ním existuje veľmi veľa nervových spojení, preto ťažko hovoriť o dvoch odlišných orgazmoch„, dodáva.

Druhá hodina – Informatika: Aj bod G sa dá naprogramovať!

Odhalili sme vám, kde sa nachádza povestný bod G, no ako vlastne túto informáciu použiť? Pokiaľ ste svoju G-zónu doteraz prehliadali, musí sa váš mozog teraz naučiť stimulovať ju. Podobne je to aj s čistením zubov. Váš mozog si zvykol používať pri čistení jednu ruku, v ktorej držíte zubnú kefku a ak náhodou nastane problém a vy ste nútené z rôznych dôvodov použiť druhú ruku, ide vám to veľmi ťažko. Pre zmenu sa musia v mozgu zapojiť nové nervové dráhy a až potom si zapamätáme, čo sme sa naučili. Podobne je to aj s bodom G. „Objavujte samu seba a svoju pozornosť zamerajte na túto oblasť,“ radí sexuologička a zdôrazňuje tiež, že keď sa pritom dostaví nutkavý pocit ísť na potrebu, nemali by ste prestať. Práve naopak. Buďte maximálne uvoľnená a sústreďte sa na svoje pocity. Skúšajte si naprogramovať vášeň aj počas vlastnej masturbácie.

Čítajte aj: Tantrický sex: Lieči žiarlivosť a upevňuje partnerskú lásku

Tretia hodina – Fyzika: Fyzikálne zákony fungujú i v posteli

Táto lekcia je o správnych technikách a najlepšiu inšpiráciu nájdeme v povestnej sexuálnej príručke – Kámasútre. „Predstavte si vrabca a veľrybu. Vrabec je malý a robí krátke a rýchle pohyby. Veľryba je ťažkopádna a pohybuje sa pomaly. Tajomstvo kvalitného sexuálneho prežívania spočíva v umení striedať tieto dva pohyby,“ vysvetľuje sexuálna terapeutka. Inak povedané – vrabec znamená „pri vchode“ a veľryba „hlboko preniknúť“. „Vagína reaguje skôr na tlak ako na trenie. Aspoň čo sa týka hlbšie vo vnútri. Pri vchode má trenie naopak rada,“ upresňuje Henning. Skúste nájsť s partnerom ten správny rytmus a keď nemáte odvahu na rozhovor takéhoto charakteru, poloha „na koníčka“ to istí.

Štvrtá hodina – Telesná výchova: Tie správne cviky vám prehĺbia rozkoš

Určite ste už počuli, že posilňovanie panvových svalov pomáha po pôrode, či pri inkontinencii, no takisto dokáže prehĺbiť i vaše prežívanie milostných chvíľ. Kde sa nachádzajú? To sú presne tie svaly, ktoré zapájame, ak máme silné nutkanie ísť na toaletu, ale z rôznych dôvodov musíme vydržať. „Mnoho žien má panvové svalstvo veľmi napäté. Môže to byť spôsobené stresom alebo jednoducho nevieme, ako sa uvoľniť,“ tvrdí sexuologička. „Prvým krokom teda je sa cielene uvoľniť. Tak sa celá oblasť lepšie prekrví a vy si sex lepšie vychutnáte,“dodáva. Preto si dajte domácu úlohu: trikrát denne 15 krát za sebou precvičujte panvové svaly. Pomôže vám to zbaviť sa napätia.

Piata hodina – Chémia: Antikoncepčné tabletky nám berú chuť na sex

Mnoho žien, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, sa pýta, prečo majú málokedy chuť na sex? Tabletka totiž má na svedomí redukciu mužských hormónov (ako je testosterón), ktoré sa značne podieľajú na našej túžbe po pohlavnom styku. Okrem toho sa naše telo cíti, akoby bolo tehotné. Čo robiť? Vysadiť tabletky? Ak sa bojíte neželaného tehotenstva, vyskúšajte iné možnosti, ktorými sú napríklad minitabletky s nízkou hladinou hormónov či antikoncepčné krúžky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk