5 najšialenejších diét celebrít. Odvážili by ste sa ich vyskúšať?

Celebrity.jpg

Spôsobov redukcie hmotnosti nájdete na internete či v magazínoch nespočetné množstvo. Niekedy ide o diéty, ktoré môžu skutočne fungovať, no pri niektorých sa človek pýta sám seba, či je vôbec niekto schopný takú bláznivú diétu skúsiť. Majstrami v držaní netradičných diét sú však bezpochyby celebrity. Odvážili by ste sa niektorú z nich vyskúšať?

Strava pre bábätká

Niektoré celebrity sa inšpirovali detským jedálničkom a do toho svojho zaradili detské výživy a kašičky. Počas tejto diéty je povolené všetko to, čo jedia malé deti. Najlepšie, ak je zelenina či ovocie poriadne rozmixované, pretože v takej forme dokáže telo potravu oveľa ľahšie stráviť. Súčasťou chudnutia je aj zníženie počtu prijatých kalórií na množstvo, ktoré prijímajú bábätká, čo pre dospelú osobu ani zďaleka nie je dostačujúce. Baby diétu majú v obľube Jenifer Aniston, Gwyneth Paltrow i Reese Witherspoon.

Diéty z minulosti

Netradičné diéty nie sú iba trendom modernej doby, ale aj celebrity v minulých časoch mali svoje zvláštne rituály na chudnutie. Jednou z nich bola aj Marylin Monroe, ktorá začínala svoj deň s dvomi surovými vajcami rozšľahanými v teplom mlieku. Elizabeth Taylor naopak vsadila na netradičné kombinácie surovín. Išlo napríklad o sendvič so steakom a arašidovým maslom, alebo si k ovociu naservírovala cottage syr so smotanou. Obe herečky občas na diétu zabudli a svoj deň ukončili poriadnym zákuskom.

Chudnutie pomocou hCG

Predstavte si, že by ste si pre zníženie svojej hmotnosti dávali pichať hormóny. Presne to vyskúšala herečka Laura Prepon, ktorá si nechala injekčne podávať hormón hCG. Ľudský choriový gonádotropín, skrátene hCG, je hormón, ktorý sa prirodzene vylučuje v tele ženy počas tehotenstva. Súčasťou tejto diéty je obmedzenie denného príjmu potravy na 500 kalórií. Či má hormón sám o sebe vplyv na chudnutie však nie je dokázané.

Nadprirodzená diéta

Mesačná diéta, známa tiež ako vlkolačia, povzbudzuje svojich stúpencov založiť svoje stravovacie návyky na lunárnom kalendári. Podľa jej tvorcov je potrebné sa v priebehu jednotlivých fáz mesiaca rozdielne stravovať. Súvisí to s faktom, že mesiac vplýva na vodu v moriach a oceánoch, a tak vplýva aj na vodu v ľudskom organizme. Počas novu a splnu je napríklad vhodné si jedlo odoprieť a dostať do tela iba tekutiny ako vodu, bylinné čaje alebo ovocné šťavy. Takýto nadpozemský prístup k diétam a chudnutiu vyskúšali celebrity Demi Moore i Madonna.

Hazard so zdravím

Viete ako najľahšie schudnúť a nepribrať? No predsa nič nejesť! Aspoň to si myslia niektoré celebrity, ktoré kvôli nižšej hmotnosti ignorujú jedlo. Takáto diéta vychádza z breathariánstva založeného na teórii, že človek dokáže existovať iba zo vzduchu a energie zo slnka. Počas diéty je povolené len pitie vody. Prívržencom tejto riskantnej diéty sa stala napríklad speváčka Madonna. Podobnou metódou znižovania hmotnosti je nahradenie vody alkoholom. Prijímanie kalórií výhradne alkoholom je ale veľmi nebezpečné. Takto to niekedy robí Lady Gaga či Lindsay Lohan.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk