5 dôvodov, prečo ísť na mikulášsku singles party

Partneri, láska, rande, romantika, dvaja, pár
Thinkstock

Boli časy, keď zoznamky fungovali len v novinách. Inzeráty s fotkami aj bez nich, ktoré vo väčšine z nás evokovali že ide o ľahké ženy alebo o divných promiskuitných mužov.

S nástupom internetu ľudia sa ľudia začali menej stretávať a viac času tráviť za počítačom. Kaviarenské stretnutia sa presunuli do virtuálnych nočných chatov za počítačom.

Postupom času už aj niekoľko mesačné vysedávania prestali byť zaujímavé a kvôli šetreniu časom vznikol speed dating.

Čo to je a aké má výhody?

Definícia speed datingu hovorí že ide o organizovanú spoločenskú aktivitu, kde ľudia hľadajúci romantické vzťahy absolvujú krátke konverzácie s potenciálnymi partnermi za účelom zistenia, či nájdu spoločné záujmy a sympatie.

Prieskum z Pennsylvánskej univerzity hovorí, že partnera si vyberieme počas prvých 3 sekúnd, na základe ktorých sa rozhodneme, či sa nám páči alebo nie.

Iná štúdia, z Edinburgskej univerzity hovorí, že 45% žien a 22% mužov, ktorí sa zúčastnili speed datingu sa rozhodlo o sympatiách partnera na základe 30-ich sekúnd.

Tá istá štúdia potvrdila, že páry debatujúce o cestovaní skončili oveľa úspešnejšie ako páry debatujúce o filme.

Ďalšie faktory, ktoré pri zoznamovaní zavážia, sú vek a vôňa. Dvojičky, ktoré poslali na zoznamku a nasprejovali ich feromónmi boli oveľa viac obletované ako iní účastníci.

Čo sa vyberavosti týka, Pennsylvánska štúdia hovorí, že ženy sú oveľa viac selektívne ako muži. Priemerného muža by si vybralo 34% žien, zatiaľčo priemernú ženu až 49% mužov.

Takže ak ste stále single a skúsili ste internetovú zoznamku aj knižnicu aj golf, dajte šancu speed datingu.

Tu je 5 výhod ktoré takáto párty ponúka:

1. Ušetríte mesiace sedenia a vypisovania si s potencialánym partnerom za kompom.

2. V duchu hesla Lepšie je raz vidieť ako 100krát počuť, je najlepšie si potenciálneho partnera obzrieť, ovoňať a na základe týchto zistení sa rozhodnúť, či je vám sympatický.

3. Speed dating nemusí byť len sedenie tvárou v tvár ako na pohovore. V dnešnej dobe sú to už hromadné akcie, kde môžete stretnúť spústu zaujímavých ľudí.

4. Pomer cena-výsledok je ideálny, koncentrácia singles ľudí vysoká.

5. Ak ste ostýchavý typ človeka a nemáte záujem na počkanie rozprávať o sebe, svojej práci a koníčkoch, možete sa jednoducho zamiešať medzi ľudí na takejto párty a byť v úlohe tichého pozorovateľa. Možno práve vás si všimne nezadané dievča, ktoré bude čistou náhodou sedieť pri vašom stole.

A čo hovoria na speed dating Slováci? Tu je pár názorov mužov aj žien:

Ja by som to riskol. Ak sa to berie ako nejaký večierok pre nezadaných, išiel by som do toho. Lebo nelezieš nikomu do kapusty. A vieš, že dotyčná osoba má ten istý zámer ako ty: nebyť single.

Podľa mňa je speed dating oveľa lepší ako zoznamka. Ľudia si na internete vypisujú a keď sa stretnú, zistia, že si nemajú čo povedať. Nie každému sa chce chodiť po diskotékach a namotávať.

Je to podobné, ako boli voľakedy plesy a tanečné večierky, kam chodievali cudzí ľudia a spoznávali sa. Páni mali u seba zošítky, do ktorých si zaznamenávali a dohadovali s dámami tanečky:)

Náhodou to môže byť zaujímavé. Tam aspoň nemusíš písať trápnu frázu Nepíš bez fotky.

Speed dating je o tom, že nadviažeš v krátkom čase komunikáciu s veľa ľuďmi. Keď si už niekoho vyberieš, kľudne sa stretávate aj bežne. Pre veľa ľudí je speed dating veľmi vhodný. Nemyslím si, že by na tom bolo niečo zlé. Väčšinou je to o prvom dojme z človeka, a ten si stihne urobiť každý prakticky okamžite.

Img_0057.jpg

Zdroj: internet,  Autor: Emma Green

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk