4 znaky, že mu chýba milenka

Problém, dvaja, konflikt, sex, hádka, nevera, manželstvo, rozvod, pár
shutterstock.com

Rozhodli ste sa pokračovať vo vzťahu napriek partnerovej nevere? Budete to mať ťažké.

Snažiť sa napraviť vzťah a pokračovať v ňom je veľmi ťažké pre oboch partnerov. Vaša bolesť zo zrady pretrváva. Núti vás stále sa vracať k udalosti. Takisto i on spomína na prežité intímne chvíle s milenkou. Ako poznáte, že mu chýba?

Za všetko vás kritizuje

Nech spravíte čokoľvek, ste stále tá horšia. Stále nešikovná. A môže sa to týkať hocičoho. Dlhé roky ste všetko zvládali. No zrazu podľa neho neviete upratať, navariť, postarať sa o deti. Nie je to vo vás, ale v ňom. Chýba mu milenka, a práve vy za to môžete. Preto tá prehnaná kritika.

Aká reakcia na neveru je správna?

Nechce sa s vami milovať

Odmieta mať s vami sex, lebo stále vás s ňou porovnáva? Myseľ mu zamestnávajú spomienky na intímne chvíľky s milenkou. Bolo to niečo nové, na ktoré sa ťažko zabúda. Prežil s ňou to, čo s vami nie. Čas je silný liečiteľ. No jazvy vždy zostanú. Na jeho strane v podobe krásnych spomienok. Na vašej strane v podobe bohužiaľ tých omnoho horších.

Vo vašom náručí sa snaží na ňu zabudnúť

Každý sa s rôznym typom situácií vyrovnáva po svojom. Jeden uteká pred manželskou posteľou. Iný práve v nej hľadá zabudnutie na milenku. Preto clivota po inej žene sa môže prejaviť i opačným spôsobom.

Vyhýba sa vám

Stráni sa vašej spoločnosti a nedokáže vám pozrieť ani do očí? Sú to práve výčitky, ktoré ho ženú preč od vás. Výčitky, že vo vašej prítomnosti myslí na inú ženu. Pre niečo ste zostali spolu. Pre niečo, čo chcete spoločne zachrániť. A on má pocit, že zlyháva. Považuje sa za slabocha, ktorý nevie zabudnúť.

Druhá šanca pre oboch

Nemôžete odpustiť manželovi neveru? Zasypávate ho výčitkami? To je chyba. Ak už ste sa raz dali na cestu odpustenia, treba hľadieť vpred do budúcna. Nie zamerať sa na to, čo sa stalo. Ako sa to stalo. Prečo sa to stalo. To ste si už vysvetlili v čase prepuknutia tejto zrady. Prečo si znova vedome blížiť myšlienkami na minulú neveru? Žite pre prítomnosť. Pre danú chvíľu, ktorú berte ako opätovnú šancu. Druhý pokus o spoločné šťastie.

4 tajné úkryty neverných mužov

Ako znovu vykročiť?

Ako zabudnúť? Rozmýšľať nad tým, či mu chýba milenka alebo nie, tomu veľmi nepomôže.

Zamestnajte myseľ tým pozitívnym vo vašom živote. Ak máte deti, sú to práve oni, ktoré dokážu aspoň z časti vyhnať bolesť z vašich sŕdc. Vždy je niečo, prečo sa oplatí žiť.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk