4 overené spôsoby, ako sa dostať z rozchodu rýchlejšie a s väčším optimizmom!

Rozchod, bolesť, smota, nevera, hádka, kríza, vzťahy, dvaja

Obdobie po rozchode býva niekedy naozaj veľmi ťažké. Či už bol váš vzťah dlhodobý alebo išlo len o niekoľkomesačnú známosť, zostalo vo vás prázdne miesto, ktoré treba vyplniť. Prečítajte si, čo všetko vám môže pomôcť cítiť sa po rozchode lepšie.

Začnite myslieť pozitívne

Na začiatku je nutné uľaviť svojej mysli, pretože nie je nič horšie, ako sa zožierať výčitkami a pocitmi viny. Preorientujte svoje myslenie na príjemné veci, ktoré vo vás vyvolávajú radosť a pokoj. Pozitívne a optimistické zmýšľanie dokáže telu zabezpečiť vnútornú pohodu. Možno sa na začiatku nevyhnete obzeraniu sa za starým životom, ale nemôžete sa predsa topiť v žiali donekonečna. Musíte myslieť na to, že ak stále budete plávať vo vodách minulosti a utápať sa v smútku, skôr či neskôr sa utopíte. Mali by ste si rázne povedať, že už nastal čas, kedy všetko zlé je už za vami a ste pripravená prijať do života niečo nové a pekné.

Nemusíte byť na to sama

Oveľa ľahšie zvládnete toto obdobie, ak sa obklopíte rodinou alebo priateľmi. Rodina nás dokáže podporiť aj v tých najhorších situáciách a táto nebude výnimkou. S priateľmi zase môžete zájsť do kina, vybrať sa na túru do prírody alebo len tak na kávu či zákusok. Ak strávite pár príjemných chvíľ s blízkymi osobami, verte, že aspoň na okamih zabudnete na starosti, ktoré máte. Pokiaľ máte naozaj dobrého kamaráta či kamarátku, určite bez problémov zastúpia post bútľavej vŕby. Môžete sa im vyrozprávať a oni vás vypočujú a poradia vám.

Kniha, najlepší priateľ človeka

Ak sa ešte na akúkoľvek spoločnosť necítite a chceli by ste byť chvíľu bez ostatných, nezostávajte osamote aj so svojimi vlastnými myšlienkami. Ak je človek sám, mozog dostáva priestor na neustále vynáranie myšlienok, na ktoré sa snaží nemyslieť. Takto by ste mohli ľahko spadnúť do kolotoča negatívnych myšlienok. Ale ako stráviť pár chvíľ sama a nasmerovať svoje zmýšľanie trochu iným smerom? Otvorte knihu a čítajte. Nesiahajte po sladkej romantike, pri ktorej budete opäť myslieť na stratenú lásku, ale vyskúšajte pre zmenu niečo iné. Siahnite po dobrej detektívke, zamilujte sa do čarovných fantasy príbehov alebo na chvíľu zažite strach s poriadnou hororovkou v rukách.

Pracujte, športujte, robte to, čo vás baví

Nie je lepší spôsob zamestnania seba a svojej mysle, ako je práca. Zamerajte sa na postup v kariére, vyupratujte byt, venujte sa záhrade alebo rozbehnite projekt, ktorý ste predtým odkladali. Šport je tiež výbornou aktivitou, pri ktorej ulahodíte nielen duši, ale aj telu. Radšej sa vyhnite osamelému behu, pretože tu je opäť priestor na zožierajúce myšlienky. Namiesto toho vytiahnite kamarátku na jógu či pilates. Ak strávite čas tým, čo vás skutočné baví, ľahšie zabudnete na ťažké chvíle a budete pripravené posunúť sa v živote ďalej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk