3 otázky pre reprezentanta Slovenska v thajskom boxe Viktóriu Lipiansku

Viktoria Lipianska
Zdroj foto: www.instagram.com

Mladá sympatická hnedovláska sa už sedem rokov venuje tomuto bojovému umeniu. A napriek svojmu nežnému zjavu dosiahla v tomto tvrdom mužskom športe viacero víťazstiev. 

Iba 22-ročná Viktória Lipianska je prvým reprezentantom Slovenska v thajskom boxe, ktorému sa podarilo získať kontrakt s najväčšou ázijskou organizáciou ONE championship. Ako sa táto naoko krehká žena dokázala presadiť v takomto tvrdom mužskom športe? Podľa sympatickej hnedovlásky to chce najmä veľa času a financie.

Čo považujete za svoje najväčšie športové úspechy?

Tomuto športu sa venujem už 7 rokov. Počas mojej športovej kariéry som vyhrala viacero turnajov a síce majstrovstvá sveta organizácie WMF v Thajsku v roku 2018, 2x majstrovstvá  Európy organizácie EMC  v roku 2017 v Bielorusku a v roku 2018 v Taliansku. Ďalším veľkým úspechom je, že aktuálne mám podpísaný kontrakt s najväčšou ázijskou organizáciou ONE championship, kde mám za sebou úspešnú premiéru a vyhrala som svoj prvý zápas vo Vietname. Som prvá nielenže Slovenka, ale celkovo prvý reprezentant Slovenska, ktorý sa dostal do tejto organizácie. V podstate možnosť reprezentovať Slovensko v thajskom boxe je mojim splneným snom a veľkým úspechom.

Viktória Lipianska
Zdroj foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206107289638198&set=ecnf.1741444316&type=3&theater

ONE championship ako organizácia vznikla v roku 2011. Za krátku dobu sa im podarilo získať si fanúšikov po celom svete. Ich videá a príspevky majú niekoľko miliónov vzhliadnutí. (Instagram 3,5 milióna sledovateľov). Môj kontrakt zahŕňa 6 zápasov v priebehu dvoch rokov.

Viktória Lipianska
Zdroj foto: Archív VL

Čo všetko zahŕňa vaša príprava na zápas?

Moja príprava zahŕňa náročné niekedy aj trojfázové tréningy a prípravu špeciálnej stravy od výživovej poradkyne, aby som zvládala tréningy v rámci zdravia a zároveň splnila váhový limit, v ktorom mám podpísaný kontrakt.

Čo považujete za najväčšiu prekážku v plnení svojho sna? 

Nedostatok financií. Keďže moja príprava je časovo aj finančne veľmi náročná, hľadám niekoho, kto by ma na tejto ceste podporil a ja ho budem hrdo reprezentovať  ako svojho partnera. Či už na sociálnych sieťach, teamovom tričku a najmä v dobrých výkonoch, ktoré žiaľ nie sú možné bez podpory, keďže príprava vyžaduje 100% energie a času.

A teda na to, aby bolo možné sa venovať tejto životnej šanci a reprezentácií Slovenska vo svete, ale taktiež žien v bojových športoch, potrebujem niekoho, kto mi v tom pomôže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk