3 dôvody, prečo sú erotické fantázie pre vzťah dôležité

Dvaja v daždi, erotická fantázia

Patrí erotika a naše sexuálne predstavy do bežného každodenného života? Väčšina z nás sa ich naučila potláčať, pretože ich k tomu viedla výchova a postoj okolia.

Naše pocity viny a hanby, ktoré fantázie vyvolávajú, však pretrvávajú aj za dverami spální, kde by sme ich mali naopak rozvinúť a byť sami sebou, inak náš partnerský vzťah môže smerovať k rozpadu. Prečo sú tak dôležité?

Sexuálna predstavivosť – záchranca manželstva

Mnoho konfliktov medzi partnermi začína práve v posteli. Časté hádky a napätie bývajú buď dôsledkom sexuálnej nespokojnosti jedného z partnerov alebo k nej smerujú. Dôsledkom nemusí byť hneď nevera, ale i dlhodobá napätá situácia môže viesť ku koncu vašej lásky.

Ťažko sa potom dá hovoriť o harmonickom manželstve. Sexuálna predstavivosť je niektorými ľuďmi považovaná za záchrancu manželstva a spôsob obohatenia erotiky, inými za únik z reality a spoločensky neprijateľnú.

Tento druhý postoj ignoruje skutočnosť, že rozumné využívanie sexuálnej fantázie môže mať veľký význam.

Erotika – Ľahšia cesta k orgazmu

Pre niektoré z nás môže byť práve určitá sexuálna predstava prostriedkom na dosiahnutie orgazmu, ktorého predtým neboli schopné. Fantázia tiež umožňuje partnerom skúmať svoje predstavy a zmeniť milovanie na milostné dobrodružstvo mysle, citov a tela.

Sexuálna fantázia rovná sa sexuálny pud

Predpokladá sa, že existuje vzťah medzi sexuálnym pudom človeka a jeho schopnosťou vytvárať sexuálne predstavy. Ľudia so silným sexuálnym pudom majú pravdepodobne väčšiu predstavivosť . Nevytvárajú v sebe vnútorný blok a v intímnom živote sa správajú prirodzenejšie.

Navyše tie z nás, ktoré boli vychované v odpore voči prirodzeným prejavom sexuality a ktoré s pocitom viny potláčali vlastné sexuálne prejavy, sa naučili tlmiť aj svoje fantázie.

Všetci sme však schopní naučiť sa takéto zábrany prekonať a využiť erotický potenciál našej predstavivosti. O tom však nabudúce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk