20 tipov pre krásne vlasy, ktoré vám nikto neprezradí!

Vlasy, účes, beauty, pramene, kadere
Thinkstock

Na nasledujúce triky nepotrebujete hodiny času ani nedostupné prípravky. Buďte aj vy bleskovo krásna!

Nasledujúce rady určite oceníte, pretože sú jednoduché a účinné!

1. Máte sklesnutý vrkoč? Zdvihnite ho hore pomocou dvoch sponiek, ktoré zapichnete zospodu do gumičky.

2. Nemáte čas umyť si vlasy? Skrášlite ich tak, že na ne nastriekate suchý šampón, ktorý vmasírujte do končekov vlasov a potom vyčešte.

3. Prirodzené zosvetlenie vlasov dosiahnete, ak ich opláchnete harmančekovým čajom.

4. Potrebovali by vaše vlasy pri korienkoch nafúknuť objem? Aplikujte na ne stylingový púder pre väčší objem, vmasírujte ho a váš účes získa perfektný tvar.

5. Vlasy budú po fénovaní poddajnejšie, ak do nich po dĺžke zapracujete vlasovú kúru, ktorá sa neoplachuje.

6. Ako získať ležérne vlnky za krátky čas? Zapleťte vlasy do vrkoča, štyrikrát po ňom prejdite žehličkou, nechajte ho vychladnúť a potom rozpusťte. Vlny sú na svete!

7. Skvelý tip, ako predísť k štiepeniu končekov vlasov – niekoľko sekúnd po nich prechádzajte kozmetickou vreckovkou.

8. Ponáhľate sa? Namiesto žehlenia všetkých vlasov, vyhlaďte iba vrchnú vrstvu. Tak získate skvelý účes iba za 4 minúty.

9. Ak sa chcete o vaše kadere starať veľmi šetrným spôsobom, naneste pred umývaním vlasov na ne kondicionér a nechajte ho pôsobiť aspoň 4 minúty.

10. Produkty proti krepovateniu vlasov nanášajte priamo do mokrých prameňov. Dobrých desať sekúnd ich vpracujte rukami po dĺžke a potom až osušte uterákom. To vám uľahčí ich neskoršiu úpravu.

11. Perfektný lesk vašim vlasom dodáte, keď si ich pred koncom budete fénovať studeným vzduchom. Tak sa šupinatá vrstva vlasov uhladí.

12. Pre väčšiu poddajnosť vlasov ich prehoďte cez hlavu a 5 sekúnd na ne striekajte lak, načechrajte a upravte do požadovaného tvaru.

13. Farbíte si vlasy na tmavo a vyrastajú vám bledé končeky? Na krátky čas ich zamaskujete tak, že jednotlivé pramene prejdete tmavou špirálou. Prechod tak bude menej výrazný.

14. Chcete mať vlasy ako hollywoodske hviezdy? Tento trik je jednoduchý. Stačí na kefu počas troch sekúnd nastriekať lak a potom si ňou učešte vaše pramene. Tak získajú extra hodvábny lesk.

15. Ďalší tip, ktorý sa hodí, keď máte málo času. Nastriekajte do vlhkých vlasov sprej urýchľujúci sušenie a i ženy, ktoré majú dlhé kadere, ich budú mať suché za 5 minút.

16. Ak majú vaše blond vlasy zelený nádych, opláchnite ich dvoma tabletkami aspirínu, ktoré rozpustíte v 500 ml vody. Nechajte pôsobiť 2 minúty a opláchnite.

17. Zadnej časti hlavy dodáte väčší objem, keď vlasy na tomto mieste prečešete tupírovacím hrebeňom.

18. Neposlušné a preležané vlasy ráno napravíte tak, že si ich budete aspoň tri minúty kartáčovať proti smeru ich rastu.

19. Hnevajú vás rozpustené vlasy a po ruke žiadna gumička? Zapleťte ich do vrkoča a asi 4 sekundy vlasy tupírujte proti smeru ich rastu. Účes tak vydrží.

20. Väčší lesk hnedým vlasom dodáte tak, keď ich prelejete 500 ml studeného čierneho čaju, nechajte ho 5 minút účinkovať, a máte to!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk