16 trikov, ktoré by mala poznať každá nákupná maniačka

Nakupovanie, nákup, kupovať, obchod

Tu je niekoľko cenných tipov, ako sa nestratiť v mori výpredajov, alebo len jednoducho skvelo nakúpiť tak, aby vaša peňaženka utrpela čo najmenej.

Čo nepatrí do nákupnej tašky – Napríklad trendy, ktoré už nie sú aktuálne. Napríklad neónové farby či šaty alebo sukne s barokovou kvetinovou podtlačou.

Vsaďte na kombinácie – Pri nákupe si predstavujte vždy celé outfity. To sa týka najmä zaujímavých vzorov, no čo s nimi, keď ich nemáte s čím kombinovať. Preto nezabudnite ani na niekoľko neutrálnych kúskov.

Členstvo prináša zľavy – Ak patríte medzi lovkyne výhodných nákupov, tak si určite zaobstarajte členskú kartičku, ktorú dnes ponúka takmer každý obchod.

Selfie prinesie nový pohľad – Chcete zistiť, ako v tom vyzeráte? Tak si urobte selfie, vďaka ktorému sa uvidíte v celkom inom svetle.

Nákupy, nákup, kupovať, nakupovanie
Thinkstock

Žiadne uponáhľané nákupy – To sa potom stavte, že len málo z toho, čo nakúpite tesne pred zatvorením obchodu, sa vám aj potom bude páčiť. Dobrý nákup chce čas.

Rada pri nakupovaní topánok – ak sa pri nákupe obuvi veľmi ponáhľate, stačí, keď si obujete len jednu topánku. V prípade pravákov je väčšia pravá noha, a pri ľavákoch zas ľavá. Keď sedí veľkosť na tejto nohe, bude určite i na tej druhej.

Pohľad dolu sa oplatí – Tie najlacnejšie a najvýhodnejšie veci sú umiestňované v dolných regálom, tie najdrahšie na úrovní očí.

Nedajte sa nachytať – Čarovné slovo „zľavy“ nemusí byť vždy tak čarovné. Radšej si overte, či ide o skutočné zníženie cien.

Správny čas – kedy je najvhodnejší nákupný čas? Od 10 do 12 hodiny je obdobie, kedy v obchodoch s oblečením nájdete najmenej ľudí. Špička je naopak medzi 14 – 18 hodinou.

Malý test – Ak kupujete kúsok s flitrami, prejdite po ňom chrbtom ruky. Tak zistíte, či všetko drží tak, ako má.

Ach to nafukovanie – Keď chcete, aby vám oblečenie sadlo, nejedzte predtým nič, čo nafukuje. Nechcete predsa mať namiesto brucha nafukovací balón.

Kde nájsť to pravé – Veľa obchodov vystavuje tovar v niekoľkých radoch. To pravé orechové pre vás hľadajte vzadu.

Aj deň rozhoduje – Prieskum, ktorý realizoval portál Spottster zaoberajúci sa vyhľadávaním nízkych cien na internete, preukázal, že topánky sú najdrahšie v nedeľu a najlacnejšie vo štvrtok.

Dobré vedieť – Všetky výpredaje sú odstupňované, preto až na záver sú zľavy najnižšie.

Nič nepokazia – Najlepšia kúpa sú klasické kúsky, ktoré budú vždy in. Napríklad skvele padnúce džínsy, biela košeľa a podobne.

Pozor na klamlivé svetlo – Myslíte si, že zrkadlo nikdy neklame? Omyl. To v kabínkach často môže skresľovať farby. Môže za to osvetlenie. Radšej vyjdite von a prezrite si svoj obraz z väčšej vzdialenosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk