14 tipov, ako prežiť celý deň vo vysokých podpätkoch

topánky

Ľudia radi chodia na spoločenské podujatia. Tieto akcie si vyžadujú pekné oblečenie a nádherné vysoké podpätky. Hoci topánky s vysokým podpätkom predlžujú nohy a vyzeráte vďaka nim elegantnejšie, ale často je potom vaším jediným prianím, aby ste sa už čo najskôr tohto utrpenia zbavili. Dnes som pre vás zhromaždili niektoré triky, ktoré vám umožnia nosiť vaše obľúbené podpätky, kedykoľvek budete chcieť, bez toho aby ste museli trpieť bolesťou.

1. Uložte svoje topánky do chladničky

Umiestnite svoje topánky do mrazničky po dobu 30 minút. Keď si obujete studené topánky, zistíte, ako sa materiál prispôsobí tvaru vašich teplých nôh. Môžete tiež skúsiť umiestniť do obuvi sáčok s vodou a dať ich do mrazničky. Zmrznutá voda trochu roztiahne topánky.

2. Ponožky a horúca voda

Použite horúcu vodu, do ktorej ponorte svoje ponožky z bavlny. Tie si následne oblečte, obujte svoje topánky s podpätkami a chvíľku ich noste. Topánky sa trochu roztiahnu, a pravdepodobne vás potom nebudú toľko obťažovať.

3. Obojstranná lepiaca páska

Prilepte spodnú časť nohy k päte topánky pomocou lepiacej pásky. Tento trik udrží vaše topánky na nohách, ale čo je najdôležitejšie, zabráni vzniku pľuzgierov a bolesti.

4. Používajte špeciálne vložky

Špeciálne vložky sú zvyčajne vyrobené zo silikónu, alebo látky. Tieto malé ponožky zabránia vašim nohám pred pohybom v obuvi, čo znižuje bolesť a pľuzgiere. Silikónové podložky sú neviditeľné pod nohami, ale poskytujú rovnakú ochranu.

5. Hydratačný krém

Aplikujte nejaký hydratačný krém na nohy pred nasadením vašich vražedných podpätkov, čím svoje nohy ušetríte od trenia, bolesti a vzniku pľuzgierov, najmä ak sú topánky nové a tesné.

nohy

6. Detský púder

Ak máte doma detský púder, skúste tento trik na vysoké podpätky. Zabránite nadmernému poteniu a kĺzaniu, čím minimalizujete poškodenie a možné zranenia.

7. Lepiaca páska pre vaše prsty

Všetko, čo musíte urobiť, je zlepiť tretí a štvrtý prst lepiacou páskou, aby ste znížili tlak na nervy medzi tými dvoma prstami, ktoré spôsobujú bolesť.

8. Neskladajte svoje podpätky

Dokonca aj keď vás vaše podpätky zabíjajú, ich zloženie dole je zlý nápad. Budete na chvíľu uvoľnené, ale vaše nohy s najväčšou pravdepodobnosťou opuchnú, takže ich opätovné nasunutie do topánok bude ozaj nepríjemné.

9. Nasaďte si podpätky doma

Vyskúšajte si svoje vysoké podpätky doma najmenej jeden týždeň pred tým, než v nich niekam vyrazíte, najmä ak sú nové a tesné. Týmto spôsobom si zvyknete na dané topánky.

10. Deodorant

Pred tým, než obujete svoje topánky, naneste na oblasť trenia nejaký dezodorant, aby nedošlo k odreninám a nepohodliu.

11. Nezastavujte!

Dokonca aj keď cítite veľa bolesti, pokúste sa občas chodiť. Státie vo vysokých podpätkoch vám spôsobí väčšiu bolesť.

12. Nezabudnite na správnu starostlivosť o nohy

Ak máte popraskané päty, tvrdú kožu a mozole, vaše topánky s vysokým podpätkom len zhoršia tieto problémy a spôsobia vám oveľa viac bolesti. Dobrá starostlivosť o vaše nohy je teda nutná.

13. Vyberte správny opätok

Ak ste ešte nikdy neskúsili topánky s vysokým podpätkom, nepokúšajte sa kúpiť podpätky, ktoré sú pre vás príliš vysoké. Iste, vyzerajú odvážne, ale len zrania vaše nohy. Radšej si preto vyberte topánky s malou plošinou vpredu, alebo klinom.

14. Núdzová súprava

Ak si nie ste isté, ako pohodlné budú vaše nové podpätky, majte v peňaženke pár náplastí a ďalšie prípravky pre liečbu pľuzgierov. Môžu vám zachrániť celý večer!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk