12 herečiek, ktoré stvárnili svoju najlepšiu rolu práve počas tehotenstva. A málokto to o nich vedel

Tehotne herecky.jpg

Aj napriek gravidite, či práve vďaka nej, sa im podarilo podať skvelý herecký výkon. O ktoré známe hviezdy ide?

Emily Blunt – Dievča vo vlaku a Príbehy z lesov

Emily blunt.jpg

Emily zistila, že je tehotná práve na začiatku natáčania snímky Dievča vo vlaku a rozhodla sa, že to bude tajné. Herečka tvrdí, že jej tehotenstvo v skutočnosti pomohlo hrať rolu emocionálne nestabilnej ženy. Dokonca kolegovia sa o ňu obávali, že  sa do danej hereckej úlohy až príliš vžila. Emily už mala skúsenosť s hraním počas tehotenstva vo filme Príbehy z lesov. Zaujímavé je, že v oboch spomínaných snímkach hrala postavy, ktoré zúfalo chcú, ale nemohli mať deti.

January Jones — Mad Men

January jones — mad men.jpg

Štíhla a krehká manželka Don v Mad Men pribrala v dôsledku tehotenstva v priebehu nakrúcania 5. epizódy. Scenáristi sa rozhodli trochu prepracovať scenár, tvrdiac, že ​​kilá získala vďaka stresu, ktorý jej spôsobil manželský konflikt. Herečka mala špeciálny make-up – vrátane falošnej druhej brady – a tiež nosila ďalšie vrstvy oblečenia, aby to vyzeralo, že pribrala na viacerých miestach, nielen na bruchu. Jej príprava na nakrúcanie trvala zakaždým  5-6 hodín.

Courteney Cox — Priatelia

Courteney cox — priatelia.jpg

Posledná epizóda Priateľov bola natočená, keď bola herečka 5 mesiacov tehotná. Napriek tomu, že nosila voľné oblečenie, nepodarilo sa jej vždy celkom dobre ukryť tehotenské bruško.

Reese Witherspoon — Vanity Fair

Reese witherspoon — vanity fair.jpg

Reese Witherspoon objavila najkrajšiu cestu, ako skryť tehotenské bruško: luxusné šaty v tmavých farbách s vysokým pásom a veľkým množstvom luxusných látok. A keď to bolo potrebné, Reese stála za nábytkom. Celá jej postava sa takmer nikdy neukázala, takže jej päť mesiacov tehotenstva si diváci nikdy nevšimli.

Helena Bonham Carter — Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Helena bonham carter — sweeney todd.jpg

Je pravdepodobné, že počas tohto filmu ste si nikdy nevšimli Helenine tehotenstvo, pretože väčšina jej scén bola nakrútená, keď ešte tehotenské bruško nebolo veľmi vidieť. Neskôr jej druhý stav pomáhal ukryť korzet. Avšak pozornému oku možno neušlo Helenine poprsie, ktoré sa čoraz viac zväčšovalo. 

Scarlett Johansson — Avengers: Vek Ultrona

Scarlett johansson — avengers.jpg

Tehotenstvo Scarlett Johansson znamenalo zmenu pracovného plánu pre celý filmový štáb. Všetky scény s Black Widow boli natočené ako prvé, ale Scarlett sa veľmi rýchlo unavila, čo predĺžilo nakrúcanie. Tvorcovia filmu museli potom použiť dablérku, ktorá za ňu zaskočila.

Angelina Jolie — Changeling

Angelina jolie — changeling.jpg

Natáčanie emocionálne vyčerpávajúceho filmu Changeling sa pre Angelinu ukázalo ako veľmi stresujúce. Herečka sa až priveľmi vžila do postavy ženy, ktorá stratila svojho syna a chcela sa stať opäť matkou (vtedy mala Jolie štyri deti). Jej želanie sa naplnilo dvakrát: niekoľko mesiacov po ukončení natáčania Angelina porodila dvojčatá.

Lena Headey — Hra o tróny

Lena hra o trony.jpg

V čase nakrúcania 5. epizódy bola herečka, ktorá hrá krutú Cersei, v piatom mesiaci tehotenstva. Tvorcovia filmu sa museli obrátiť na dablérku, aby natočili scénu, v ktorej Cersei prichádza bez oblečenia z väzenia na kráľovský dvor. Trvalo to tri dni, kým sa táto scéna nakrútila, a tí, ktorí ju sledovali, si nikdy nevšimli, že herečka bola tehotná, a že za ňu zoskakovala dablérka.

Kate Winslet — Divergent

Kate winslet — divergent.jpg

Počas natáčania tohto filmu bola Kate päť mesiacov tehotná. Tmavé oblečenie a starostlivo vybrané uhly kamery pomohli skryť jej stav. Aj keď veľmi nechcela dablérku, nakoniec musela k tejto možnosti pristúpiť. Hneď po pôrode sa však opäť vrátila, aby film dokončila.

Blake Lively – Navždy mladá a Smrtiaci príliv

Blake lively.jpg

Aj keď bola Blake tehotná, podstúpila počas natáčania snímky Smrtiaci príliv niekoľko riskantných scén. Robila všetko, čo si vyžadovala jej filmová úloha, a to až takmer dokonca, okrem dvoch kaskaderských výpomocí v posledných dvoch týždňoch natáčania.
V prípade filmu Navždy mladá, Blake pracovala rovnako ako jej kolegovia a nevyžadovala žiadne odlišné podmienky v porovnaní s inými tehotnými herečkami.  Za to si vyslúžila uznanie u hereckých kolegov.

Sarah Jessica Parker — Sex v meste

Sarah jessica parker — sex v meste.jpg

Herečka zistila, že bola tehotná počas prvých dní natáčania 5. epizódy seriálu Sex v meste. Štylisti urobili všetko, čo mohli, aby skryli Sarah jej tehotenské bruško. Obliekli ju do voľného oblečenia a pridali svetlé doplnky, aby odviedli pozornosť od jej brucha. Bohužiaľ bolo potrebné epizódu skrátiť na osem častí, keďže už žiadne triky nedokázali skryť požehnaný stav hlavnej hrdinky seriálu.

Drew Barrymore — Blended

Drew barrymore — blended.jpg

Drew zistila, že je tehotná len niekoľko dní po podpísaní filmovej zmluvy. Začiatok natáčania sa oneskoril, čo znamená, že v čase, keď sa Barrymore objavila vo svojich prvých scénach, už mala pozoruhodné brucho. Kostýmoví dizajnéri sa museli veľmi snažiť, aby tehotenské bruško zakryli pred divákmi.

www.brightside.me

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk