10 potravín, ktoré zmiernia opuch

Opuch tváre, žena bolesť

Ktoré potraviny zmiernia nepríjemný opuch na rôznych miestach?

Poznáte to. Ráno vstanete s napuchnutou tvárou, ktorá je ďaleko od atraktívnej. Alebo vám začali opúchať ruky či nohy. Ako tento stav napraviť rýchlo a efektívne, aby ste zas vyzerali skvelo, zvlášť keď máte v tento deň niečo dôležité? Vyskúšajte nasledujúcu potravinovú pomoc.

Petržlen

Vedeli ste, že vňať z petržlenu skrýva v sebe diuretické vlastnosti? Vďaka nej zaručene opuch odstránite. Je dôležité vedieť, že petržlen nestráca svoje užitočné vlastnosti ani po zmrazení, sušení alebo dlhodobom skladovaní. Má nízky obsah kalórií a vysoký obsah bielkovín, čo je nevyhnutné pri diéte.

Sušené marhule

Tento produkt je ideálny na uvoľnenie všetkých nadmerných tekutín vrátane vody z tela. Sušené marhule vás môžu zbaviť opuchu za pár hodín. Okrem toho poskytujú veľmi chutnú a zdravú náhradu za rôzne čokoládové sladkosti – čo má určite pozitívny vplyv na vaše zdravie a postavu.

Sušené marhule
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-dried-apricot-in-a-copper-bowl/505508716/popup?sq=dried%20apricots/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Odstrániť opuch vám pomôže aj pohánka.

Bobulové ovocie

Čerešne, maliny a jahody sú bohaté na draslík a horčík, čo ich robí efektívnym ovocím pri zbavovaní sa nadbytočnej tekutiny z organizmu. Jedenie týchto bobúľ (najlepšie čerstvých) pri dodržaní aspoň najzákladnejších pravidiel zdravého životného štýlu (menej soli / viac cvičenia) spôsobí, že opuch sa už neobjaví.

Jablká

Len 2-4 jablká denne a opuch bude minulosťou. Navyše toto ovocie zlepšuje trávenie, pomáha znižovať chuť do jedla a chráni telo pred mnohými chorobami. jablká sa môžu konzumovať surové alebo pečené.

Uhorky

Obyčajná čerstvá uhorka je pre naše telo veľmi užitočná. Je známe, že táto zelenina má diuretický účinok. Pitie čerstvej šťavy z uhorky na prázdny žalúdok je dokonalým spôsobom boja proti opuchom. Okrem toho uhorky robia zázraky s vašou pokožkou: uhorková maska dodá vašej pleti sviežosť a vitalitu.

Brusnice

Melón

Niet divu, že melóny milujú takmer všetci! Aj keď nie sú príliš bohaté na vitamíny, ich čistiaci účinok na telo je nesporný. Melóny sú veľmi účinné pri odstraňovaní všetkých druhov toxínov, škodlivých látok a samozrejme tiež opuchu.

paprika, žena, zelenina, jedlo
shutterstock.com

Paprika

Paprika je lahodná a bohatá na draslík, ktorý je potrebný pre vylúčenie nadbytočnej tekutiny z tela. Červené papriky sa považujú za zvlášť užitočné, pretože obsahujú lykopén, látku, ktorá zabraňuje tvorbe malígnych nádorov. Ak sa chcete zbaviť opuchu, táto zelenina je najlepšou surovinou.

Baklažán

Baklažány sú úžasnými pomocníkmi vo vašom boji proti opúchaniu. Zbavujú telo solí, ktoré sú najčastejšou príčinou zadržiavania tekutín. Prirodzene, nehovoríme o vyprážaných baklažánoch – pomáhajú len dusené alebo pečené. Najlepšie je vyhnúť sa tiež prezretým baklažánom, pretože obsahujú alkaloid solanín, ktorý môže ľahko spôsobiť otravu.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk