10 najlepších tipov pre zdravší rok 2015

šťastie, elán, zima, žena, kráska, beauty, úsmev, predsavzatia
Thinkstock

Nový rok je plný dobrých predsavzatí, veľa z nás to dôverne pozná. Zlé návyky posielame do horúcich pekiel a vykračujeme s túžbou začať odznova a lepšie. Skúste to tento rok takto.

Predsavzatia neznamenajú veľa, ak sa ich vzdáte ešte pred Valentínom. Mali by ste sa zamerať na zmeny, ktoré môžete praktizovať každý deň, pretože práve pri tých je najväčšia pravdepodobnosť, že ich dodržíte – a hlavne na také zmeny, z ktorých budete mať najväčší osoh. Tu je 10 najlepších tipov predsavzatí pre zdravší rok 2015.

1. Raňajkujte. Tí z nás, ktorí raňajkujú, si ľahšie udržia zdravšiu váhu. Raňajky sú tiež dôležité pre váš mozog, pretože ten potrebuje ráno najviac „paliva“.

2. Viac sa hýbte. Okrem cvičení, na ktoré ste zvyknutí, snažte sa byť viac aktívni aj počas dňa. Choďte po schodoch, na pochôdzky sa vyberte pešo alebo na bicykli, popri telefonovaní sa prechádzajte alebo namiesto toho, aby ste kolegovi z vedľajšej miestnosti poslali email, prejdite sa do jeho kancelárie. Tu je o jeden obrovský dôvod naviac, prečo sa viac hýbať

3. Nejedzte pred obrazovkou. Nezáleží na tom, či je to počítač, televízor alebo filmové plátno, nevenujete pozornosť tomu čo je jete a je veľká pravdepodobnosť, že zjete viac a jedlo si navyše aj oveľa menej užijete.

4. Nejedzte popri iných činnostiach. Tým myslíme jedenie v aute, keď kráčate po ulici alebo keď sa ráno obliekate. Nájdite si čas na to, aby ste si sadli a sústredili sa na jedlo a hlavne, aby ste si jedlo vychutnali.
diéta, chudnutie, jesť, stravovanie, štíhla línia, chudnúť
Thinkstock

5. Pozor na tekuté kalórie. Ak samotné jedlo nie je tekuté, mali by ste si vyberať nápoje bez kalórií, ak je to možné. Väčšina kalórií, ktoré počas dňa prijmete, by mala byť z jedla, nie z nápojov – je to najjednoduchší spôsob ako ubrať kalórie z nášho denného príjmu.

6. Dodržiavajte pitný režim. Väčšina procesov v tele je závislá na vode, ale veľa ľudí neprijíma dostatok tekutín. Majte vodu alebo nesladený čaj vždy blízko seba a nezabúdajte sa ich napiť. Tu nájdete odpoveď, prečo je pitný režim tak dôležitý

7. Bielkoviny by sa mali nachádzať v každom jedle. Bielkoviny nás nasýtia viac ako tuky alebo sacharidy. Preto by sa mali nachádzať v každom jedle. Na desiatu si dajte jogurt, orechy, obilniny s vysokým obsahom bielkovín, proteínové kokteily, trochu syra alebo plechovku tuniaka.

8. Ovocie a zelenina v každej porcii jedla. Ovocie a zelenina dodávajú telu najviac výživy za najmenej kalórií. Sú zložené zväčša z vody a vlákniny, čo znamená, že zasýtia, ale nepriberiete z nich.

Spoznajte zázračné účinky zeleniny

9. Nezabúdajte pravidelne jesť. Ak sa vzdáte nejakého jedla počas dňa, pretože si myslíte, že vám to pomôže zmenšiť váš kalorický príjem a vy schudnete, tak sa mýlite, pretože kalórie, ktoré tak ušetríte, prijmete v ďalšom jedle. Mali by ste jesť menšie porcie a pravidelné desiaty viackrát denne – to je tá najlepšia stratégia pre vaše telo.

10. Skúste silové cvičenie. Silové cvičenie páli veľké množstvo kalórií, zlepšuje náladu a pomáha udržiavať kosti silné. Taktiež pomáha budovať svalovú hmotu, vďaka čomu budete silnejší a tiež zvýšite svoj pokojový metabolizmus.

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk